Parin vuoden yksinelon jälkeen yh-äitinä olin jo ehtinyt päättää ettei yksikään mies enään ikinä vie sydäntäni. Luulin jo onnistuneeni tässä ja meillä arki pyörii vaikkei miestä olekkaan. Nyt olen kuitenkin ymmälläni kun työpaikalla eräs mies on alkanut katselemaan pidempään ja hymy on aidon syvällistä. Omat tunteeni alkavat heräillä vaikka kuinka koitan niitä vartioida tarkasti ja koitan pitää jalat maassa...Miksi minua kiusataan? En vain jaksa uskoa että kukaan tervejärkinen mies jaksaisi 4 lapsen yh äidin kanssa aloittaa vakavaa suhdetta...
Rakkausko kiusaa?
3
64
Vastaukset
- kokenut.
kohta tullee jo viides lapsi.ei tietäne että arki olisi rankkaa lasten ehdoilla..lienee fantasioissa n sellaisessa suhteissa
Hei
älä ala-arvioi itseäsi, olethan sinä vahva ja reipas nainen. minä tunnen naisen, nyt jo vanhemman, joka jäi leskeksi 35-vuotiaana, hänellä oli 8 lasta, nuorin oli 4v isän kuollessa.
tämä nainen löysi kaikkien ihmettelevien ja ilkkuvien ihmisten ällistykseksi kunnon miehen, josta tuli hyvä isä kaikille näille lapsille. nainen vain sanoi heti alkuun, että uusia lapsia ei enää haluta!
vielä tänä päivänä, yli 80-vuotiaana, hän on erittäin vahva ja älykäs, heidän suhteensa on edelleen hyvässä kunnossa ja aktiivinen.
eli tietenkin sinulla on oikeus rakkauteen, älä vain hötkyile ja pidä kiirettä. sano aivan avoimesti miehille, että sinä olet viiden paketti, että teitä on niin monta.
sinä et tarvitse vierellesi yhtään heikkoa miestä, joka muuttaisi pian mielensä ja jättäisi lapsille pahan olon häipyessään. ole oma vahva itsesi ja pidä pääsi.
se mies, joka katsoo sinua suoraan silmiin ilman hikipisaroita otsallaan, hän on se oikea.
ei kannata kuitenkaan aivan äkkiä viedä miestä kotiin, tapailet sitten muuten ja muissa merkeissä.
sinä löydät omasi vasrmasti, ei ole kysymys kiusasta vaan aivan normaalista miehen ja naisen välisestä intohimosta ja vahvoista tunteista.
t: Keskiyö
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925931
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754