Onko kokemusta Singaporen Gp.stä? Tarkotus olis syksyllä lähtä kyseiseksi viikonlopuksi paikanpäälle. Esim. lippujen myyjiä on lukuisia ja eri hintaluokkaa, mistä kannattaa ja on turvallista ostaa? Hotellisuosituksia ottaisin mielelläni vastaan. perus huone hakusessa ja sijainti hiukan tärkeämpi kuin itse hotelli. Kiitos!
Singapore ja formulat
5
279
Vastaukset
- tyyristä on
Varaa hotelli ajoissa. Sijainnista ei kannata niin välittää, koska hinnat ovat huipussaan eli huippupaikat on älyttömissä hinnoissa. Paras on Swisshotel Stamford, josta voit parvekkeelta katsella puolta radasta. Eli jos et ole tolkuttamasti heittämässä majoituksesta rahaa tiskiin niin yritä löytää jotain. SP:n kohtuulliset hotellit alkaa 90 egestä ylöspäin jo normaaliaikana ja GP:n aikana ihan jotain muuta.
Pakko vastailla täältä Singaporesta käsin. Lippuja on saanut ainakin 2008 ja 2009 kisaan tosi hyvin. Mä ostin itse asiassa 2008 kisaan pimeesti liput, ne siis kyllä loppui viimein kesken pari viikkoa ennen kisaa, en maksanut paljon ekstraa.
Itsellä on ollut ne halvimmat liput ja olen päässyt myös radan varteen kattomaan. Tsekkapas mun tekemä video vuoden 2008 kisasta Youtubesta: http://www.youtube.com/watch?v=im27J--Ac9Y
Hotelleista en osaa sanoa mitään, kun olen täällä paikallinen. Mutta kuten kaveri tossa kirjoitti, niin ottakaa hotelli ihan mistä vaan. Tsekatkaa myös hostellit ja bed and breakfast mestat, säästätte paljon rahaa.
Mutta harkitkaa myös matkaa Malesian kisaan, voitte mennä sinnekin Singaporen kautta.- Reisulivei
Kisa ei sinänsä kauheasti kiinnosta, mutta kun vietämme 20 - 21.9. Singaporessa, niin näkeekö sieltä suuresta maailmanpyörästä radalle? Joutuuko vehkeeseen jonottamaan pitkään? Pysytyykö varaamaan etukäteen?
2008 ja 2009 kävin.
Tuossa pari tuttua osoitetta:
Liput. http://www.singaporegp.sg/ticket/ticket_price.php
Hotelli/majapaikka. http://www.booking.com/searchresults.fi.html?aid=310019;label=singapore-VHGAXWUG98ADrl*XactJtgS707886546;sid=4756b187528d8595a3efa6845304a125;dcid=1;checkin_monthday=21;checkin_year_month=2012-9;checkout_monthday=24;checkout_year_month=2012-9;city=-73635;class_interval=1;group_adults=2;group_children=0;redirected_from_city=0;redirected_from_landmark=0;review_score_group=empty;ss_all=0;ssb=empty;radius=1;order=price_for_two;track_ajaxsearch2=1
harkinnassa mullakin 21-24.04 mennä singaporeen katsoo miten Lotus kulkee.
Olin 2009 1.n yön yhteismajoituksessa kun myöhästyin paluulennolta Phuketiin.
Hyvä kokemus, mukavia reppureissajia eri maista ja kaikki oltiin heti samalla aaltopituudella.
Toi lippu kisoihin Zone 4 Walkabouts hyvä ja halpa, 178 sing dollaria(100E/3 pvää?). Voi mennä eri paikkoihin eikä nyhjöttää samassa paikassa.
Liput tuli mulle DHL.n kyydillä työpaikalle kun ilmoitin ajan. Maksu luottokortilla tilattaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1787948
- 114598
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043076Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952732Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62378Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121628- 441475
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631300Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4171255