TomTom latausongelma

eksyvä ei......

Ostin navin TomTom XXL ja siihen 2vuoden päivityspaketin, mutta kun yritän laittaa päivitystä aktivointikoodin kanssa navin , niin eipä huoli vaan alkaa herjaamaan, ilmoittaa että koodi on oikein mutta ei timi laitteesi kanssa tai siihen asennetun ohjelmaversion kanssa, asenna viimeisin ohjelmaversiovalitsemalla päävalikosta "päivitä laite" anna sitten aktivointikoodi uudestaan.
Noin menettelin useamman kerran mutta ei se mitään auttannu.
Mitä lienee yllä oleva tarkoittaa sitä tässä kyselen.
Tietokoneessa XP. ja navissa länsi-euroopan kartat.

6

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zipappaduida
      • paperikartalla löyty

        Kyllä on tili tehty, tomtom:in sivuilta lueskelin, ja minun ymmärryksen mukaan koko päivitys kortti/aktivointikoodi ei pelitä tuossa minun navissa, vein takaisin myyjäliikkeeseen, siellä nyt tutkivat ja ihmettelevät ovatko myyneet minulle harhaanjohtavasti laitteeseen sopimattomat päivitykset, tomtomilta tulevat ilmaiset päivitykset pelittävät kyllä aivan normaalisti, ainoastaan tämä kortikoodi tökkii.


      • zipappaduida
        paperikartalla löyty kirjoitti:

        Kyllä on tili tehty, tomtom:in sivuilta lueskelin, ja minun ymmärryksen mukaan koko päivitys kortti/aktivointikoodi ei pelitä tuossa minun navissa, vein takaisin myyjäliikkeeseen, siellä nyt tutkivat ja ihmettelevät ovatko myyneet minulle harhaanjohtavasti laitteeseen sopimattomat päivitykset, tomtomilta tulevat ilmaiset päivitykset pelittävät kyllä aivan normaalisti, ainoastaan tämä kortikoodi tökkii.

        Voi tosiaan olla niin, että sun Tompassa on Euroopan kartat ja ostamasi päivitykset Pohjoismaihin! Tämä niinku esimerkkinä...
        Kannattaa tulevaisuudessa ostaa päivitykset TomTomHomen/(TomTom-tilin?) kautta, niin tulee oikeat. Hintapolitiikka voi olla eri kuin laitetta ostettaessa (kytky!)


    • jokivi44

      Minne hävis nopeusvalvontakameran hälytysäänet?
      Laite on Tomtom XXL. Ostin 80 eken karttapäiv. ja sen jälkeen ei oo piipannu kameroita!

      • takkari

      • kertoorappo

        Käy säätämässä Tompan ääniasetuksista!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      62
      3075
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      136
      2194
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1828
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      164
      1445
    5. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1376
    6. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1361
    7. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      84
      1352
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1142
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1110
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1048
    Aihe