http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/televisio.shtml/1472891/pipsa-hurmerinta-karsii-kauneudestaan
Just, ehkä joskus kaaaauan sitten oli retusoiduissa mallikuvissa pakkelit päällä ookoo, mutta ainakin nykyään on täydellinen harmaahiirulainen, johon ei kiinnitä yhtikäs mitään huomiota.
Joten ole Pipsa huoleti, sinut voidaan ottaa jopa vakavasti kokkina, kun ulkomuotoa sinulla ei ole sellaista yhtään, joka silmään hyvällä ottaisi.
Just, ehkä joskus kaaaauan sitten oli retusoiduissa mallikuvissa pakkelit päällä ookoo, mutta ainakin nykyään on täydellinen harmaahiirulainen, johon ei kiinnitä yhtikäs mitään huomiota.
Joten ole Pipsa huoleti, sinut voidaan ottaa jopa vakavasti kokkina, kun ulkomuotoa sinulla ei ole sellaista yhtään, joka silmään hyvällä ottaisi.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Voisin väittää, että tuo nainen on saanut kaikki pestinsä suurelta osin ulkonäkönsä ansiosta, vaikka ei tuo niin erityisen kaunis ole. Aloitteleva kokki juontajana huippukokkien ohjelmassa esimerkkinä. On kuitenkin joskus kelvannut ihan huippumalliksikin.
Tykkääköhän Pipsa peppuseksistä...
En ole nähnyt hänen ihan nuoruuskuviaan mallina. Mutta tällä hetkellä mitä telkussa näkyy, on tätimäinen, haalea, vartalokaan ei ole enää kondiksessa.
Taitaa leidi olla jäänyt nyt niihin mielikuviin mitä hänestä oli ainakin 10 vuotta sitten...
On niin myös olevinaan kun on peräti käynyt kokkikoulun... siis ammattikoulun. Vau onpa suurta.
Sanoo ruma.
Kommentoit sitten ketjuun vuodelta 2012!
Olet jälkeen jäänyt...
Äitis oli
Turhaan riekuloit. Onhan hän tehnyt näyttävän kansainvälisen uran:
http://www.supermodels.nl/pipsahurmerinta/pictures/1
Mun mielestä ainoastaan yksi kuva,jossa oli hyvännäköinen.
No on toi nyt miljoona kertaa paremman näköinen kuin marat ja tuksuttimet!!!
So what?
Minä olin äärimmäisen hehkeä nuorena, mallin ura ei koskaan ole kiinnostanut, vaikka sitä suoraan eteen jopa tyrkytettiin. Pituus, ruumiinrakenne, kasvojen luusto, kaikki oli kohdallaan.
Akateeminen ura sen sijaan kiinnosti.
Enkä ole antanut itseni rupsahtaa vaikka pian neljäkymppinen olenkin.
Pipsa on antanut monen muun keski-ikää lähestyvän naisen tavoin rupsahtaa itsensä eikä tunnu piittaavan enää ulkonäöstään. On tätiintynyt, vai mikä lienee oikea sana sille.
Se että on nuorena kaunis, ei tarkoita, että on vanhempana kaunis.
Huvittavia nämä akateemiset kaunottaret, jotka toistuvasti kommentoivat juorupalstalla. Niin ja sulla on tietty omakotitalo, komea mies, 2 kaunista lasta, kultainen noutaja jne.
Oli kyllä huipputasoa, enemmän valokuva / kasvomalli, koska sillä oli kiinnostavat kasvot etenkin nuorena, lähikuvissa kiinnostavat piirteet.
Ja kelpais mulle vieläkin!
hahah.. hauskaa luettavaa nämä katkeruutta pursuavat kirjotukset. Mahtaa olla vaikea elämä teillä...
VAI IIN
"Hurmerinnalla on eräistä pikkujouluista jäänyt mieleen tietämättömän heittämä letkautus. Kyseinen henkilö ei selvästikään tiennyt, että mallina tunnettava Pipsa on myös lahjakas kokki ja juontaja."
lahjakas kokki ja juontaja. siis myös!
joskus hesarin kuukausiliitteessä oli juttu pipsa hurmerinnasta, jossa kerrottiin että on sivistyskodin kasvatti ja lukenut jo aikaisessa vaiheessa klassikkokirjallisuutta. enpä tajunnut senkään jutun pointtia.
Jahas! Minä olen katsonut TopChefin kaikki jaksot ja aikoinaan nimenomaan se pisti silmään, että miten on onnistuttu löytämään näin täydellisesti formaattiin sopiva juontaja suomesta!
Pipsa on kuin enkeli, ymmärtää kokkauksesta ja osaa vielä juontaakin?!
Tottakai siihen vois valita joku suht. tuore missi, mutta jos ei ruuasta tai varsinkaan gurmeesta mitään ymmärrä, niin ei siinä silloin hyvä ulkonäkö tai juontajan lahjat auta!
Nyt jos mietitään näitä meidän kauniita naisiamme, joihin yhdistyy sekä ruokatietämys, että tv-juontajakokemus, niin tulee mieleen lähinnä Meri Tuuli Lindström ja Sara La Fountain. Kummankaan tietämys ei yllä lähellekkään Pipsan tasoa, eikä riitä TopChef -tasolle. Jälkimmäinen tais aikoinaan vieraillakin joko TopChefin tai MasterChefin jaksossa ja aika tuppisuuna se siinä istuskeli, kun ei oikeen uskaltanu kommentoida, ettei tule nolattua itseään!
Eli kyllä Pipsa on ihan loistava löytö tuohon ohjelmaan! En ole mallimaailman asiantuntija tai tiedä sitä, oisko Pipsalla enää jakoja sillä alalla, mutta sen sanon, että yksi tv-viikon kohokohtia on se, kun näkee Pipsan kuvankauniit kasvot ja ihanan hymyn kuvaruudulla!
Minun kohokohtani on nähdä se vanhempi tantta kyseisessä kokkikisassa. Mitä mutruhuulisempi nainen, sen parempi.
Pipsassa on hyvää se, että tajuaa lähes joka jaksossa jättää rintsikat kotiin. Kiva katella kun tisut hölskyy.
löytyykö kuvia/videota tisseistä jotka näin käyttäytyy?
miul on vhs-kasetilla pelkkää pispaa
on se vaan niin kaunis ja lahjakas!! ilo silmille..
Kyllä tota Pipsan nahkafagottia vois soitella.
Nainen on todella elähtänyt..kivat silmäpussit..malli???????
Ei ole koskaan ollut kaunis. Ihme mielikuva itsestään mallina. Näin monilla on! Myös Salme ihan järkky.
Laittakaa vaan kuva omasta naamasta.
Siihen verrataan, tavisnaamaan, kun arvostellaan julkkiskaunottaria.
Näin kertoo bubiruusu.
Paraskin huippukokki arvostelee ruokia. Osaakohan ees kananmunia paistaa🤣
Kaunis Pipsa ❤️ Upea, ihana nainen. Hyvää kesää hänelle 👍