Lada on sama eilen, tänään ja huomenna.
Lada kulkee, kulki ja tulee kulkemaan.
Laadulla on tekijänsä
8
327
Vastaukset
- Zamara ZX
Lada kulkee sillä tavalla, että paalauksen jälkeen sen metalli kierrätetään. Se mikä ei ole ruostunut pois.
- Kanto.
Muitten automerkkien kulku pysähtyy ennen paalauskonetta kun se hylkää ruosteen vuoksi koko läjän sivuun. Lada kulkee vaan!!!
- Zamara ZX
Kanto. kirjoitti:
Muitten automerkkien kulku pysähtyy ennen paalauskonetta kun se hylkää ruosteen vuoksi koko läjän sivuun. Lada kulkee vaan!!!
Lada lapioidaan paalikoneeseen koska ehjää nostokohtaa ei ole.
- Kanto.
Zamara ZX kirjoitti:
Lada lapioidaan paalikoneeseen koska ehjää nostokohtaa ei ole.
Muun automerkin läjä likaviemäriin laastaan,
sotkeudukoon siellä muuhun saastaan.
Me Ladailijat Ladalla ajellaan
muita autoilijoita samalla autellaan.
Eise meistä ole tympeää
vaikka menis joskus siinä iltapimeää.
sil` yöuni meillä rauhaisa on
kun raha tilanne on meil´ velaton. - Kanton naapuri
Kanto. kirjoitti:
Muun automerkin läjä likaviemäriin laastaan,
sotkeudukoon siellä muuhun saastaan.
Me Ladailijat Ladalla ajellaan
muita autoilijoita samalla autellaan.
Eise meistä ole tympeää
vaikka menis joskus siinä iltapimeää.
sil` yöuni meillä rauhaisa on
kun raha tilanne on meil´ velaton.Ja runojen kuvitelmista takaisin kylmään arkeen:
http://www.tekniikkatalous.fi/duuniauto/lada irtisanoo lahes 30 000/a312213?service=mobile&page=4 - Kanto.
Kanton naapuri kirjoitti:
Ja runojen kuvitelmista takaisin kylmään arkeen:
http://www.tekniikkatalous.fi/duuniauto/lada irtisanoo lahes 30 000/a312213?service=mobile&page=4Kuuleppa naapuri mitä tekemistä tuolla sinun laittamalla tiedolla, on minun runollisella asian ilmaisun kanssa.
- ladamiäs
Kanto. kirjoitti:
Kuuleppa naapuri mitä tekemistä tuolla sinun laittamalla tiedolla, on minun runollisella asian ilmaisun kanssa.
Luulisin pointin olleen siinä, että satuilun ja hörhöilyn lopettaa aina paluu karuun todellisuuteen. Ladistin todellisuus on kurjuutta ja naapurien autojen kadehtimista.
- Anonyymi
Kyllä se on pikemminkin niin, että paskalla on tekijänsä:
https://www.youtube.com/watch?v=uLhCXsam0Lw
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110934
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892