Lada on sama eilen, tänään ja huomenna.
Lada kulkee, kulki ja tulee kulkemaan.
Laadulla on tekijänsä
8
315
Vastaukset
- Zamara ZX
Lada kulkee sillä tavalla, että paalauksen jälkeen sen metalli kierrätetään. Se mikä ei ole ruostunut pois.
- Kanto.
Muitten automerkkien kulku pysähtyy ennen paalauskonetta kun se hylkää ruosteen vuoksi koko läjän sivuun. Lada kulkee vaan!!!
- Zamara ZX
Kanto. kirjoitti:
Muitten automerkkien kulku pysähtyy ennen paalauskonetta kun se hylkää ruosteen vuoksi koko läjän sivuun. Lada kulkee vaan!!!
Lada lapioidaan paalikoneeseen koska ehjää nostokohtaa ei ole.
- Kanto.
Zamara ZX kirjoitti:
Lada lapioidaan paalikoneeseen koska ehjää nostokohtaa ei ole.
Muun automerkin läjä likaviemäriin laastaan,
sotkeudukoon siellä muuhun saastaan.
Me Ladailijat Ladalla ajellaan
muita autoilijoita samalla autellaan.
Eise meistä ole tympeää
vaikka menis joskus siinä iltapimeää.
sil` yöuni meillä rauhaisa on
kun raha tilanne on meil´ velaton. - Kanton naapuri
Kanto. kirjoitti:
Muun automerkin läjä likaviemäriin laastaan,
sotkeudukoon siellä muuhun saastaan.
Me Ladailijat Ladalla ajellaan
muita autoilijoita samalla autellaan.
Eise meistä ole tympeää
vaikka menis joskus siinä iltapimeää.
sil` yöuni meillä rauhaisa on
kun raha tilanne on meil´ velaton.Ja runojen kuvitelmista takaisin kylmään arkeen:
http://www.tekniikkatalous.fi/duuniauto/lada irtisanoo lahes 30 000/a312213?service=mobile&page=4 - Kanto.
Kanton naapuri kirjoitti:
Ja runojen kuvitelmista takaisin kylmään arkeen:
http://www.tekniikkatalous.fi/duuniauto/lada irtisanoo lahes 30 000/a312213?service=mobile&page=4Kuuleppa naapuri mitä tekemistä tuolla sinun laittamalla tiedolla, on minun runollisella asian ilmaisun kanssa.
- ladamiäs
Kanto. kirjoitti:
Kuuleppa naapuri mitä tekemistä tuolla sinun laittamalla tiedolla, on minun runollisella asian ilmaisun kanssa.
Luulisin pointin olleen siinä, että satuilun ja hörhöilyn lopettaa aina paluu karuun todellisuuteen. Ladistin todellisuus on kurjuutta ja naapurien autojen kadehtimista.
- Anonyymi
Kyllä se on pikemminkin niin, että paskalla on tekijänsä:
https://www.youtube.com/watch?v=uLhCXsam0Lw
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859