Elikkä siis ostin tommosen mossberg m590 kuula-aseen.Kun laitan kuulia lippaaseen,niin se ottaa sinne monta kuulaa.Yksi kuulista menee ammuttavaksi ja loput tippuu pois.Se ottaa noin viisi kuulaa,joista neljä tippuu pois kun lippaan ottaa irti.
mitä teen?
hallppa pumppari
580
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ihan paska ase haista vitu
tätis oli kun sua teki mulkku airsoft aseet ovat parhaita vempaimia mitä kaupoista löytyy mulla itsellä on m85 aivan sairaan hyvä ase sitä parempaa ei löydy mikä itselläsi on pieni paska tussari vai kannattais hankkia uusi tietoisempi elämä jossa tietäisit vähän enemmän airsoft aseista vitun pummi s.t.a.l.k.e.r. terveisin epä s.t.a.l.k.e.r.e.i.d.e.n. ystävä aloha1
En ole varma aseen kuulansyöttömekanismista, mutta minusta tuo on ihan normaalia. Sähköaseissa tuo johtuu siitä, että hoppikammion kuulansyöttöputkeen jää aina ne pari kolme kuulaa, jotka eivät palaudu lippaaseen vaan putoavat. Nuo muutamat viimeiset kuulat voi ampua, jos aseen laittaa ylösalaisin ja antaa painovoiman tehdä kuulille tehtävänsä.
kiitos se maksoikin vaan kaks kymppii ja on jousikäyttönen.
Mulle yhen vastaavan omista sanoi kun lainasin tuommosta oman aseen vian takia että vedä jousi alas ja ravista lipasta.