Kissoille uusi koti, pikaisesti!

En tiedä, minne kaikkialle ilmoitus olisi hyvä laittaa, mutta kokeilen vielä myös tänne!
Muuttuneen elämäntilanteen vuoksi uutta kotia etsivät nyt 3 sisäsiistiä, sosiaalista ja erittäin kilttiä leikattua kollikissaa.. Kissat ovat 2-4 vuotiaita. Kissat ovat olleet sisäkissoja, nyt totuttelevat pikkuhiljaa myös ulkona olemiseen!
Uuden kodin löytymisellä on kiire :(
Ota yhteyttä [email protected] jos voisit tarjota kissalleni kodin!
6325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi ottaa kissa jos ei ole valmis hoitamaan niitä? Saatanan pölvästi. Itselläni kissoja ja elän elämäni niiden kanssa. Ne ovat kaikki kaikessa. En pysty käsittämään miksi ihmiset ottavat eläimiä kun eivät ole valmiita hoitamaan edes niitä.

Äänestä

Apii miksi vastasit noin rumasti Avadon 87 kysymykseen?

Jos sinulla on elämä raiteillaan eikä elämän tilanteessasi ole muutoksia, ole onnellinen.
Kaikilla ihmisillä ei aina näin ole. Tulee sairauksia, jolloin ei pysty huolehtimaan edes itsestään, muuttoja asunnosta, monen muotoisia vaikeuksia elämässä.
Kaikkea emme pysty ennakoimaan ja toimimaan sen mukaan.

Avadon 87 toimii oikein vastuullisesti etsiessään kissoilleen kotia, helpointa hänelle olisi viedä ne lopetettaviksi.

Itse en valitettavasti pysty antamaan kissoille uutta kotia, mutta toivon jonkun kissoista pitävän henkilön voivan auttaa kodin etsimisessä.

Äänestä

Minulla on jo 2 kissaa, en voi ottaa :(. Soitahan sinun lähellä olevaan löytöeläinkotiin ja kysy neuvoa. Voit myös kysyä ystäviltäsi ja sukulaisiltasi voivatko he majoittaa kissasi... Yleensä kiltit ja sosiaaliset kissat löytävät kyllä kodin. Toivotan sinulle ja kissoillesi onnea!

Äänestä

Saisiko kissoista kuvia ja paikkakunnan?

Äänestä

Olisi hyvä kirjoittaa myös paikkakunta että tietää kannattaako ottaa yhteyttä. Ei niitä nyt ihan toisesta päästä maata monikaan viitsi lähteä hakemaan tai tuomaan!

Äänestä

Paikkakunta kyllä pitäisi tietää ensin, mutta olen kyllä kiinnostunut!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avadon87 kirjoitti:

En tiedä, minne kaikkialle ilmoitus olisi hyvä laittaa, mutta kokeilen vielä myös tänne!
Muuttuneen elämäntilanteen vuoksi uutta kotia etsivät nyt 3 sisäsiistiä, sosiaalista ja erittäin kilttiä leikattua kollikissaa.. Kissat ovat 2-4 vuotiaita. Kissat ovat olleet sisäkissoja, nyt totuttelevat pikkuhiljaa myös ulkona olemiseen!
Uuden kodin löytymisellä on kiire :(
Ota yhteyttä [email protected] jos voisit tarjota kissalleni kodin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu