http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?portal=eo&list_id=13261091508140&itemcmd=move1&listSize=2&doListClickStat=true&itemgroup_id=50.1&itemgroup_id=50.7&item_id=41.1186137
Adersson koittaa myydä Ok taloaan Vanajaveden vähemmän puhtaan vesistön rannalta 3.5 miljoonalla! Ennen kun alkaa haaveilla utopistisia,kannattaisi selvittää hintatasoja muualta Suomessa ja paljon paremmilta sijanneilla.
Yllä on hieman osviittaa hintatasosta ja prameudesta meren rannalta läheltä Porvoota, eikä hinta ole puolikaan.
Myös aivan Aderssonin kiinteistön naapurista myytiin yhtä pramea rantakiinteistö alle miljoonalla.
No, ainahan sitä saa omastaan pyytää, muttei kannattaisi näyttää, että on täysin ulalla hintakuvitelmissaan.
Hämeenlinnassa ei voi olla järkevästi ajatellen yhtään yli 1.5 miljoonan OK taloa. On aivan sama mitä talon rakentaminen on maksanut, sillä väärään paikkaan ja kaupunkiin rakentaminen on jo periaatteessa typerää.
Toivottavasti ilta-aurinko paistaa edes Andersonille, sillä ko. 3.5 miljoonan rantakiinteistölle se ei ainakaan paista, vaikka se rantakiinteistölle useimman ostajan mielestä ensimmäisiä vaatimuksia.
Verokeisarilla on utopistinen hintapyyntö !
27
689
Vastaukset
- JaskaJ.
Johan vilpparilla haaveita. Hoitaisi ensin itsensä pois linnakierteestä.
- Äly kadonnut
No joo, toi Vanajaveden rannalla sijaitseva tönö vaikuttaa "liiteriltä" tohon linnamaiseen luxuslukaaliin verrattuna. Ei muuta, kun järki käteen ja ostoksille...??!!
- vahingoniloa ? ....
Oiskohan ollu parasta ilmottaa asiasta itse Anderssonille.
Mitäs itse tästä hyödyt?
Vai oisikko ostamassa? - FaktaaM
vahingoniloa ? .... kirjoitti:
Oiskohan ollu parasta ilmottaa asiasta itse Anderssonille.
Mitäs itse tästä hyödyt?
Vai oisikko ostamassa?Vain idiootti panee 3.5 milliä tuohon laatikkoon, kun parempiakin on tarjolla ja alle puoleen hintaan. Ennen asun linnassa kuin laatikossa.
- tarkkapoika.
FaktaaM kirjoitti:
Vain idiootti panee 3.5 milliä tuohon laatikkoon, kun parempiakin on tarjolla ja alle puoleen hintaan. Ennen asun linnassa kuin laatikossa.
Vain tosi-idiootti ostaa Räikkösen Ok-talon 15 miljoonalla, vaikka onkin meren rannalla.
- Priatoore
Kimi sanois, et johan on köyhällä luulot suuret :D
- imik
kuka tää Kimi on ???
- ghkjjjhkjg
no jos tarkastellaan kirjoittajan nimimerkkiä niin veikkaisin et tässä tapauksessa puhutaan räikkösen kimistä.
- kuutamokeisari
Ei pyyntihinnassa ole kuin kaksi miljoonaa liikaa.
Kiitos Kimi, että olet suurimman osan "tienaamistasi" rahoista maksanut tuloveroina takaisin.
Nyt tietenkin voi olla vähän tiukka paikka lyhentää vaatimatonta velkataakkaasi Danske Bankkiin... - Lakaisija
Onkos se sama "lukaali" jossa tämä yks pöhkö Viita vai mikä luuta se nyt olikaan oli mukana ?ja jos on niin näiden herrojen liiketoiminta perustuu just tasan huijaukseen yms.
- Tarkkapoika
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?item_id=41.1695575&list_id=13262017655320&itemcmd=move0&itemgroup_id=50.1&portal=eo
Tämäkin on ollut pitkään myynnissä ja tässäkin on hinta liian korkea.
Kun hinta oikea, niin kauppakin tapahtuu. - Ei enää keisareita
NettiKEISARI lopettaa nyt sen keisarittamisen, jooko, kiitos.
- köyhät hiljaa
Harvinaisen typerä ja kateellinen kirjoitus.
- entrepreneur of the year
Todella tyhmää mollata meidän kylän omaa menestyjää, jos joku saa kopiokonekaupan kannattamaan kuin huumebisneksen niin täytyy kyllä kykyjä olla, kolminkertainen eläköönhuuto Kimille ja pulinat pois.
- Mauri pekkarinen
entrepreneur of the year kirjoitti:
Todella tyhmää mollata meidän kylän omaa menestyjää, jos joku saa kopiokonekaupan kannattamaan kuin huumebisneksen niin täytyy kyllä kykyjä olla, kolminkertainen eläköönhuuto Kimille ja pulinat pois.
Kuka kateellinen täällä kirjoittelee tämmöistä tyhmää juttua. Liitto apuun. Suomessa tarvitaa teollisuutta.m
- Tappi.
entrepreneur of the year kirjoitti:
Todella tyhmää mollata meidän kylän omaa menestyjää, jos joku saa kopiokonekaupan kannattamaan kuin huumebisneksen niin täytyy kyllä kykyjä olla, kolminkertainen eläköönhuuto Kimille ja pulinat pois.
Rikollinen menestyjä, eikä rehti yrittäjä. Huijasi jopa kirkkoa.
- Ex_naapuri
entrepreneur of the year kirjoitti:
Todella tyhmää mollata meidän kylän omaa menestyjää, jos joku saa kopiokonekaupan kannattamaan kuin huumebisneksen niin täytyy kyllä kykyjä olla, kolminkertainen eläköönhuuto Kimille ja pulinat pois.
Kimmo on ihan ok.äijä. Kateelliset vaan haukkuu.
- Voihan vidiou
Ostaisin ite jos olis hilloo, enkä täällä kateuttani kirjottelis !
- Konikasharp
Kimi tais tulla rantareitillä vastaan, puhui kyllä puhelimessa, kuntoilu vähentää stressiä. No pari vuotta linnassa ja voi miettiä kannattiko kusettaminen.
- Liikkuja;)
Konikasharp kirjoitti:
Kimi tais tulla rantareitillä vastaan, puhui kyllä puhelimessa, kuntoilu vähentää stressiä. No pari vuotta linnassa ja voi miettiä kannattiko kusettaminen.
Liikunta todellakin parantaa stressin sieto kykyä kohdata arjen vaikeudet;)
- LaruM
Kopio keisarilla on kohta raidalliset vaatteet:-)
- Ripaskat
Mutta koko ajan on vaan kopiokoneita myynyt.
- Huvitttunut
Vankilassa se myyminen on vaikeampaa, vaikka taitava koijjari kun on, niin voihan hän myydä vankiloihinkin kopiokoneita.
- Lamminmummo
Avaaja oli oikeassa, sillä talo myytiin shampoo keisarille eli Markku Hakalalle 1.3 miljoonalla.
- hyvin_sanoi_kaitsu
Kiinteistö-kajsa sanoi telkassa että on kolme asiaa jotka vaikuttavat suoraan kiinteistön hintaan: sijainti, sijainti ja sijainti.
- UteliasU
Tässä ok- talossa ei ainakaan sijanti ole hyvä. Liian kaukana pääkaupunkiseudulta, joka määrittelee hintason.
- 3sijainti
Vanha juttu, kun menee lujaa mistä tahansa ja kun menee hiljempaa, niin ei ne "perämettät" kelpaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875