Hei! Minua kiinnostaisi koiranäyttelyt, match show:t ja agilitykisat. En ole niitä kovasti käynyt katsomassa, mutta ajattelin että olisi mukavaa mennä katsomaan sellaisia. Pääsekö näihin kaikkiin katsomaan ihmiset joilla ei ole koiraa? Maksaako se jotain? Koitin etsiä tätä tietoa netistä, mutta en löytänyt, joten jos voisitte kertoa, ettei sitten paikan päällä käännytetä takaisin.(:
Koiranäyttelyt yleisölle avoimia?
5
700
Vastaukset
- kyllä löytyy
Kyllä voi mennä katselemaan ilman koiraakin. Joihinkin maksaa, joihinkin ei.
Suomen kennelliiton sivuilta löydät näyttelyt, ajankohdat ja paikkakunnat.
Eli täältä http://www.kennelliitto.fi/FI/toiminta/nayttelyt/kvkr2012/kvkr2012
ja tuolta sivulta vasemmalla lukee ´kokeet´, niin sieltä agilityliiton sivuille yms.
Match showt on yleisölle aina ilmaisia, ovat epävirallisia, leikkimielisiä kilpailuja.
Etsivä löytåå ;)) - lukisit edes
Tuoll on jo kertaalleen vastattu sulle, ja jopa asiallisesti.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10369360#comment-53036092-view - Pikku Myy
Täältä mm. löytyy mätsäreitä:
http://www.koirat.com/tapahtumat?ryhma=8 - Kiinnostunut
Kiitos kaikille vastanneille! (:
- mätsi
mätsei myös täällä: http://www.s8.createphpbb.com/missi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864