Hei! Minua kiinnostaisi koiranäyttelyt, match show:t ja agilitykisat. En ole niitä kovasti käynyt katsomassa, mutta ajattelin että olisi mukavaa mennä katsomaan sellaisia. Pääsekö näihin kaikkiin katsomaan ihmiset joilla ei ole koiraa? Maksaako se jotain? Koitin etsiä tätä tietoa netistä, mutta en löytänyt, joten jos voisitte kertoa, ettei sitten paikan päällä käännytetä takaisin.(:
Koiranäyttelyt yleisölle avoimia?
5
1710
Vastaukset
- kyllä löytyy
Kyllä voi mennä katselemaan ilman koiraakin. Joihinkin maksaa, joihinkin ei.
Suomen kennelliiton sivuilta löydät näyttelyt, ajankohdat ja paikkakunnat.
Eli täältä http://www.kennelliitto.fi/FI/toiminta/nayttelyt/kvkr2012/kvkr2012
ja tuolta sivulta vasemmalla lukee ´kokeet´, niin sieltä agilityliiton sivuille yms.
Match showt on yleisölle aina ilmaisia, ovat epävirallisia, leikkimielisiä kilpailuja.
Etsivä löytåå ;)) - lukisit edes
Tuoll on jo kertaalleen vastattu sulle, ja jopa asiallisesti.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10369360#comment-53036092-view - Pikku Myy
Täältä mm. löytyy mätsäreitä:
http://www.koirat.com/tapahtumat?ryhma=8 - Kiinnostunut
Kiitos kaikille vastanneille! (:
- mätsi
mätsei myös täällä: http://www.s8.createphpbb.com/missi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1786767Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1153204Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041895- 191699
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am641686Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.11629"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?381576Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151383Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111330- 651275