"Emme pysty vahvistamaan että the sims 3 levysi kelpaa, ota yhteyttä asiakaspalveluun"
Tällaista tekstiä tulee kun käynnistää pelin. Pelin asentaminen siis onnistuu normaalisti ja käynnistyy normaalisti, myös intro näytetään ja periaatteessa peli alkaa, mutta heti kun pitäisi aloittaa itse pelaaminen, tämä ikkuna pomppaa eteen.
Soitin asiakaspalveluun ja käskivät ladata digitaalisen version joka kuitenkin latautuu etanan vauhdilla (puhutaan päivistä..).
Jos kerran olen ostanut pelin kolmella kympillä, niin eikö sen kuuluisi kuitenkin toimia itse levyllä? :D Kertokaa onko teillä ollut samaa ongelmaa ja jos joku osaisi kerota, että missä mättää? :) Kiitos jo etukäteen!
"Emme pysty vahvistamaan että The Sims 3 levysi kelpaa..."
4
298
Vastaukset
- AlSimhara
Minulla ei ole tuota ongelmaa koskaan ollut mutta ainakin EA:n virallisessa foorumissa tuo tuntuu olevan yleinen ongelma Mac käyttäjien kesken. Onko sinulla Mac?
http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/59062.page
Yrität ilmeiseti ladata Originin kautta, oletan? Ei sen päiviä pitäisi viedä, ellei sitten ole todella hidas internet yhteys. Digitaalinen versio on on ainakin siinä mielessä parempi, ettei levykkettä tarvitse pelaamiseen.
Ehkä kannattaisi jutskata uudelleen sen EA:n teknisen tuen kanssa. - MacmacSims
Minulla mac ja tuo tulee kohtalaisen usein minulle tuo ongelma. Sen kun vaan otan levyn pois (ja ehkä käynnistän koneen uudestaan) ja koitan pari kertaa uudestaan ja vola peli on taas ihan ongelmaton :) eli minulla ainakin hyvin hetkittäinen ongelma ja poistuu itsekseen. Joskus kyllä muistan ettei ainakaan tuntiin antanut pelata mutta tämä oli vain kerran tämän neljän vuoden sisällä.
- Nuori tyttö
Minullakin sims tekee usein tuon jutun, Macilla pelailen minäkin. Sulje vaan peli, ja avaa uudestaan, käynnistä siis uudestaan normaalisti, niin toimii taas. : >
- elizabethh1
mulla tulee aika usein tuo ikkuna ja macilla siis pelailen. viimeksi lähti päivityksen mukana, mutta nyt ei toimi ollenkaan ! käynnistin jo monta kertaa uusiksi pelin, muttei auttanut. ehkä pitäisi vielä kokeilla sammuttaa koko kone ja avata uusiks... hu0h
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921