olen yhden oikean. Toivottavasti toinen on vielä jossain. Sen aika näyttää. :)
Tavannut
24
517
Vastaukset
- ?
Toinen? Etkö saanut ensimmäistä oikeaa?
- ap
En se oli vasta treeniä, ehkä mulla vasta kolmas kerta toden sanoo.
- Da niel
noin kusipäinen tyyppi oli menetti oikeansa ja luulee että saa vielä toisen oikean. maksat kuule oikeen menettämisestä lopuniän mutta älä välitä tunteet haalenee. kuolinvuoteellas tajuut että se oli sulle kaikkein tärkein ja paskaa vaan kaadoit sen niskaan
- se vasen
Etkö sä ollut sille se oikea?
- ap
Emmä tiädä sen tietää vaan hän. Ihan tosissaan jotain sai tuntemaan, mut se oli ikävä kyl vasta harjoitus ihmissuhde saralla.
- mietinnän paikka
En usko kun yhteen oikeaan.Oikea voi osua kohdalle silloin kun olet jo suhteessa ja perustanut perheen.Yleensä näin käykin mutta mitäs sitten neuvoksi
- luulen...
ei sitä oikeaa olekaan..on vain vähiten väärä
- ap
Se voi olla totta, mutta ehkä niitä oikeita saattaa olla muutama. Uskon näin! Samallaisia tunteita ei kyllä kukaan muu ole saanut aikaa vielä ja ohan siitä jo aikaa. Totuudessa mä tääl vie itken 10v päästä samasta asiasta. Toivottavasti en. :)
- nakkisilmä
ap kirjoitti:
Se voi olla totta, mutta ehkä niitä oikeita saattaa olla muutama. Uskon näin! Samallaisia tunteita ei kyllä kukaan muu ole saanut aikaa vielä ja ohan siitä jo aikaa. Totuudessa mä tääl vie itken 10v päästä samasta asiasta. Toivottavasti en. :)
Osoittautuiko oikeaksi vain tunteena vai oletteko olleet suhteessa?
Mistä yleensä tietää, että juuri hän on Se Oikea? - ap
nakkisilmä kirjoitti:
Osoittautuiko oikeaksi vain tunteena vai oletteko olleet suhteessa?
Mistä yleensä tietää, että juuri hän on Se Oikea?Tunnen sen. mulla on 5,5 aistia :D
- lykkyjä teille
Onnea teille, jotka olette sen oikean löytäneet ja myös teille, jotka jaksatte uskoa sen oikean olemassa oloon. Näin ruman kuin mä, ei kannata odotella tai etsiä ketään, sillä eihän kukaan rumaa huoli, kun maailma on pullollaan kauniita ihmisiä ;)
- muistinko oikein
oliko se niin että melkein joka toinen avioliitto päätyy eroon...
- et ole törmännyt
Ei se oikea ole mikään harjoittelukappale. Jos noin ajattelet se oikea on vielä edessä päin.
- ap
oli se.
- hipaisu*
ap kirjoitti:
oli se.
Jos olikin, toivottavasti oppi ei mennyt hukkaan.
- en ole ap
hipaisu* kirjoitti:
Jos olikin, toivottavasti oppi ei mennyt hukkaan.
Huomenta, olit varmaan se oikea. Mikä on mielestäsi mainitsemasi "oppi"?
- hipaisu*
en ole ap kirjoitti:
Huomenta, olit varmaan se oikea. Mikä on mielestäsi mainitsemasi "oppi"?
Tuskinpa sentään. Ensimmäinen oikea ei jäänyt pysyväksi, oli varmaankin joitakin asioita jotka eivät toimineet. Jospa sen seuraavan oikean kanssa sitten osaa toimia paremmin. Samoja virheitä ei huvittaisi tehdä kovin monta kertaa.
- ap
Ei menny se on varma. Se sopi juuri hyväksi opettajaksi siihen.
- up.
Naiset on osannut lehtää aikanaan luudalllakin, Blögullaan eli kyöpelinvuorelle noitakokouksiin.
- aivan sama
Lennä sä hevon v.ittuun. Luudalla tai ilman.
- ap
aivan sama kirjoitti:
Lennä sä hevon v.ittuun. Luudalla tai ilman.
suksi sää suolle sonta kasa!
- ja niin poispäin
Mää en ala ennää kettään...
- Sillä lailla
Antaa tulla mitä vaan ei mikään uhkaa on sydän paikallaan...
- oikea elämä
Tapasin oikean. Olen niin varma. Mokasin. Hän löysi uuden. Oikea? Jos niin, niin onnea. Voisinko löytää taas oikean ja käyttäytyä oikein. Muutakaan ei voi toivoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1178063
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1355353Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p323641Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1243574Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352604Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3571544Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?971540Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?701406Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376