Kiva katsella niitä kun hyppelevät tuossa ikkunan edessä. Ostin eilen maapähkinöitä ja niistä ne erityisesti tykkää.
Tähän mennessä syömässä on käyny pelkästään talitinttejä, muutkin ois tervetulleita.
Onkos muilla lintusia tai muita metsän eläimiä seurana?
Tänään oli lehdessä ilveksistä. Semmoinen ois joskus kiva nähdä, kun niitä on kai nyt aika paljon.
Minun "seuranani" ovat lintuset
7
211
Vastaukset
- Toinen mies 44
Joo, yksi täytetty korppi täältä kyllä löytyy.
Ja eläviä variksia ulkosalla. Variksista ja niiden raakkumisesta pidän. En tosin ruoki niitä mutta hyvin näyttävät pärjäävän omine nokkineenkin.
Ilveksen jos haluaisi nähdä täytettynä tai elävänä pitäisi mennä museoon tai eläintarhaan, ei niitä täällä Helsingissä ihan kadulla vastaan tule. - 8
Meillä pojan kaverin kolli asettunut pihapiiriin asumaan, sellainen ruma ja takkuinen. Ilmoittaa äänekkäästi kun sapuu ja on lähtemässä pois. Joskus kun sille päälle sattuu antaa rapsuttaa mutta yleensä ei.
- Ei ole linnuista
seuraa, kun asuu täällä pääkaupungissa :(
Kesämökillä niitä olisi, saa nähdä, jos menee talvilomalla
käymään sielläpäin :) - AnnaK
Meillä käy tuossa takapihalla robotit paimentamassa sieniä.
Kovin on purppuraa, mutta usko Jeesukseen auttaa. Hömötintti, talitintti, sinitintti ja töyhtötintti. Harakka ja Närhi syö talipallot. Ilveksestä ei havintoja, jäljet tosin oletan tunnistaneeni viime talvena.
- Et tainnut
tykätä vastauksesta siihen "mitä katsot tv:stä" ketjuun, kun poistatit sen :D
- tyttö ja linnut
Tämä viesti ei varmaankaan ollut minulle (?), koska en oo ikinä poistattanut kenenkään viestiä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952063
- 1331149
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34731ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46547- 9532