Ajoivat BMW autolla sisään ja pako varastetulla saabilla. Ovat jo Virossa omalla autolla mernneet, laivalla tietenkin. Suomessa poliisi vielä jahtaa jo hyljättyjä autoja. Itkeäkkö vai nauraakko suomen ja rajavalvonnan yhteistyökyvyttömyyteen. Jos he tuurilla saavat 100 varkaasta yhden kiinni rajalla, niin ei siitä kannata ääneen puhua. Ei se ole EU:n vika että suomi poisti rajavalvonnan ja teki mahtavat säästöt jotka kiikutetaan Kreikkaan. Muissa EU maissa on jopa tiukempi rajavalvonta kuin aikaisemmin. Suomipoika säästää ja kansa maksaa vakuutusmaksuissa ja veroissa. Suomessa kansa elättää 1 000 000 virkamiestä.
Tampereen kultasepänliikkeen murto !
31
0
410
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462554
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312217- 792128
- 951956
- 321692
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?261283Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181165