Onko kellään kauemmin pelanneella jotain hyviä vinkkejä miten kannattaa alkaa kasaamaan joukkuetta, että kannattaako säästää ea puckseja ja ostaa hyvä korttipakka vai tehdä vain vaihtokauppoja muilta pelaajilta ?
Nhl 12 ea sport ''korttipeli''
zemboo veze
182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Vaihtokauppoja ehdottomasti. Kokoat nyt joukkueen halvoista pelaajista ja sitten pikkuhiljaa ostelet hyviä pelaajia joita laitat huonompien tilalle joukkueeseesi. Korttipelin suola on kuitenkin mielestäni se että voi pelata pelaajilla joista tykkää, eli vaihtokaupoille joutuu kuitenkin. Toki pakoistakin voit joitain helmiä saada, mutta aika epätodennäköistä tai ainakin harvinaista (kallista varmasti).
Ja eritoten aamupäivällä kannattaa kyttäillä hyviä löytöjä treideistä. Jenkit on sillon nukkumassa, joten kilpailevia huutajia on huomattavasti vähemmän kun esimerkiksi illemmalla/yöllä.
Muista ostaa PMB joukkueseesi!