Vauhti Vaunussa 60€ Motonetissa 10€

Ford Focus tuulilasin pesurin moottori. Vertailkaa hintja ja säästäkää. Ei ikinä enää Vauhti Vaunuun
21721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kun ne laitetaan vierekkäin ja verrataan yksityikohtaisesti niitä keskenään ja katsotaan valmistaja, materiaalin laadut ym seikat niin silloin voidaan "oikeuden mukaisesti" puntaroitua ne ja jos silloin ei jää muuta kuin hintaero, niin ok. toteamus on selvä 10-60. Joudun saman tapaisten asioitten kanssa tekemisiin ja silloin ainakaan ei katsota kuin hintaa. Karrikoiden mersu pitäis myydä halvan auton hinnalla kun sillä hinnalla saa auton , en kuitenkaan myy autoja. Ei katsota kun ja vain hintaa. Loppua ei haluta tunnustaa ja myöntää, joskus niinkin. Kiinalaisen ruuvimeisselinkin saa muutamalla sentillä. mutta laatu, vaikka Belzer maksaa, en tiedä, jonkun kaks kolmekymppiä ja molemmat on kuitenkin ruuvareita, mutta Kiinalaisella saattaa olla ensi käntämällä rystynen rikki ja meisselikin.

Äänestä
  • Vanha sanonta, köyhän ei kannata ostaa halpaa. Jos sinulla on auto minkä olet myymässä katsastettuna, osta osat Motonetistä. Jos aikomuksenasi on pitää auto omassa käytössä, hae osat muualta.

    Äänestä

  • Juustokulli kirjoitti:

    Vanha sanonta, köyhän ei kannata ostaa halpaa. Jos sinulla on auto minkä olet myymässä katsastettuna, osta osat Motonetistä. Jos aikomuksenasi on pitää auto omassa käytössä, hae osat muualta.

    Kannattaa ostaa kaikki tavara oman auton merkkiliikkeestä mm. Nokian renkaat, Boshin sulat, Defa lämmitin, Alpinen stereot, Garminin navigaattorit jne. Saman tuotteen saa auton merkkiliikkeestä, jolloin se sama tuote on paljon edullisempi ja jopa parempi kuin ostettuna ko. tuotteita jälleenmyyvistä liikkeistä tai suoraan valmistajalta.

    Kaikki jotka hankkivat näitä tavaroita niin suunnistakaa ensin autoliikkeisiin, siellä ne ovat uskomattoman halpoja ja teknisesti sama laite on kehittyneempi versio.

    Kannatta myös kysyä autoliikkeestä kananmunia samalla autokauppareissulla, ne ovat siellä tuoreempia kuin mistään kanalasta saadut vastamunitut munat.

    Äänestä

Minä ostan osat prismasta, onhan nekin tosin huonolaatuisia ja kalliitakin, mutta ei se haittaa, niistä saa bonusta.

Äänestä

Asiakasomistaja on mun Fani.

Ihanaa irvailua Bonuksenkerääjistä.

Äänestä
  • Olet tavan törppö. Asiakasomistaja ei irvaile, vaan puhuu asiaa. Minun suosikki on Tuurin Tarjoushaukka Jorma.

    Äänestä

"Mitä mikin on" voi sieltä merkkiliikkeestä ostaa, jos kokee että laatua on enemmän kuin ilmaa. Uusi auto on uusi ja käytetty käytetty, ei ne inssitkään kuntotestissä kerro että, mitkä nivelet ja nippelit on motonetistä ja mitkä ei..
Kyllä mulle kelpaa Boschin sulat käytettyyn Motonetistä (40e),enneminkuin merkkiliikkeen 80e sulkapari, vai olisiko sittenkin pitänyt ottaa sitä "laatua"
Tulpat yms käyttö hilavitkuttimet on juuri ne tuotteet joilla merkkiliikkeet on kusettaneet vuosikaudet..ja näitä aivopestyjä opetuslapsia riittää tännekin asti ylistämään näitä lähimmäisen avuliaita auttajia..

Äänestä
  • Kysymys on auton varaosista eikä tarvikkeista, sekoitat ne. Tuulilasin pyykijäsulka ei ole auton varaosa, kuten ei auton lamppu. Ne on tarvikkeita, jotka on autossa jatkuvaa kulutustavaraa. Tulpatkaan ei lukeudu varaosiin. Laturin hihnat ei lukeudu varaosiin. Ne on kulutustarvikkeita lähinnä autoon, ei varaosia. Pitää ymmärtää mikä on varaosa ennenkuin selittelee mitään. Ei rajamarket esimerkkinä myy auton varaosia, mutta pyyhkijäsukia siellä on ym. hilpetööriä. koska ne ei lukeudu varaosiin. Motonetissa on pitkälle erotettu auton varaosat ja hilpetööritarvikkeet toisistaan. Varaosat on mentävä ostamaan pojilta tiskiltä erikseen ja hilpetööritavarat, kuten sulat ja monet muut voi itse valikoida vapaasti myymälästä ja mennä kassalle maksamaa (mikäli ei varasta) niitä.

    Äänestä

Otetaan esimerkki jarrulevyt. Kahteen autoon olen Motonetistä ostanut. Asennuksen jälkeen poljin alkaa pumppaamaan. Selvitä siinä vanhoilla levyilla mikä puoli on kiero. Eikun vaihtoon, ja aina ovat antaneet uuden. Mutta, se ylimääräinen työ, paljon joutuu purkamaan. Tasan tarkkaan alkuperäisosillä ei näin kävisi.

Äänestä

Vauhti Vaunu täys huijari firma, ois ottanut Mondeon avimesta 80€ lukkosepällä 14€ sama avain.

Äänestä

Joo, onse kumma kun näitä sekopäitä on, ostetaan merkkiosat merkkiliikkeestä, saman osan useimmiten saat vaikka Motonetistä paljon halvemmalla, siinä vain ei ole merkkilogoa, useimmiten samassa paikassa valmistettu.
Niin onhan se kauheeta kun Kotkaankin tuli Motonet !

Äänestä

Minä vaihdatin etujarrulevyt Tallinnassa Nissaniin. Koko homma 60€ jossa
Mukana jarrulevyt 14,60€/kpl. Ja hyvin pelaa..

Äänestä

Niinpä niin; kerronpa vielä senkin, että keväällä ostin mersuun takajarrulevyt, jarrupalat ja asennussarjat Motonetistä hintaan n. 70€ - siis molemmat puolet!

Acumenin mäellä tai oliko se Veholla vai missä se nyt oli, yhtä levyä en olisi saanut siihen hintaan!

Että se siitä kuka äänestää jaloillaan ja kuka millä päällä vaan, minä en maksa, mä vaan en maksa, ja wattu mä en maksa siitä moninkertaista hintaa - ja katsastusmies nauraa - läpi meni:)

Äänestä

Ne jotka ostaa aina vara-osat merkkiliikkeestä, nehän liikkuu kylillä paikatuissa housuissa, kun ei ole enää rahaa ostaa kunnon vaatteita, auto pitää olla vimpanpäälle, että naapuri on kateellinen, ja se auto pitää vaihtaa ennen viimeistä osa-maksu erää, koska se viminen erä on aina suurempi kun aikaisemmat, ei ole rahaa maksaa sitä viimeistä erää.

Äänestä

Mie vaihan auton kolmen vuoden välein niin ei ikinä tarvi alentua ostamaan varaosia.

Äänestä
  • ..eli se viiminen osamaksuerä on sullekii ylivoimanen suorittaa.

    Äänestä

mie vaihan akaa kolmenvuoden välein ei tartte ostaa jakopään stefoja ei tiivisteitä

Äänestä

Alkuperäinen varaosa, höpö höpö. Esimerkiksi Ford käyttää yli 15 alihankkijaa varaosissa. Valmistaja pistää siihen Fordin logon, ja pistää pussiin. Ei Ford valmista kuin autoja !!

Äänestä

Autokatsastus 39€ . Tämän tarjouksen tulen käyttämään hyväksi.

Äänestä
  • DieseliMersu 79 e A Katsastus . Tiedän nyt että Mersu pelaa. Siellä VV ssä ei vissiin osata Dieseliä oikein katsastaa?

    Äänestä

V V katsastus 39€ ja sisältää myös katsastuksessa käytön.

Itse istun Cittarin kahvilassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryöstö-------- kirjoitti:

Ford Focus tuulilasin pesurin moottori. Vertailkaa hintja ja säästäkää. Ei ikinä enää Vauhti Vaunuun

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu