Tänne voi ilmiantaa kauppoja, huoltoasemia, liikkeitä, virastoja tai vaikka liikuntapaikkoja, jotka katsovat tarpeelliseksi tunkea ihmisten korviin keskivertohälyä, eli Radio Novan lähetystä. Novan soittaminenhan kertoo samalla, että yritys pyrkii helppoon keskinkertaisuuteen, jolloin sen tuotteetkaan tuskin miellyttävät vaativaa ja sivistynyttä asiakasta. Itse olen järjestelmällisesti lopettanut vierailut kaikissa novaliikkeissä, joten olisi hyödyllistä tietää jo etukäteen, minne ei tarvitse mennä.
- Teboil Tähtihovi, Heinola
Boikottilista: Novaa tuputtavat liikkeet
17
171
Vastaukset
- kespootti
Nimimerkin Tästä asti aikaa Omahyväinen Persläpi Oy,
- my mother wasa witch
Ok, hyvä...mä ilmotan heti kun tulee vastaan :)
- Havainto 16.1.
Shell Mäntsälä P:n ravintolassa oli ruskeisiin ihankiva-kalusteisiin sopivasti Nova kaiuttimissa.
- hyisatana
Salon Nesteen pihalla olleessa Carinassa soi Radio Dei.
- novamies
" Novan soittaminenhan kertoo samalla, että yritys pyrkii helppoon keskinkertaisuuteen"
Ja mihinköhän tietoon tämä väittämä perustuu? Perustelut kiitos.
" ...miellyttävät vaativaa ja sivistynyttä asiakasta "
Ketkä ja miten määritellään vaativa ja sivistynyt asiakas?
" Itse olen järjestelmällisesti lopettanut vierailut kaikissa novaliikkeissä, joten olisi hyödyllistä tietää jo etukäteen, minne ei tarvitse mennä. "
Ei ole mitään novaliikeitä ja voihan käydä paikassa jossa nova soi mutta ei sinne tarvitse jäädä. Ota ihan rennosti vaan.- La Isla Bonita
Lisää Novaliikkeitä:
- Shell Vallikallio, Espoo
- Kahvila Mutteri, Lauttasaari, Helsinki
(Jälkimmäinen on surullinen havainto, koska kyseisessä kahvilassa on muuten korkeatasoinen henkilökohtainen palvelu ja omaperäisiä tuotteita, eli segmentoitu ja laskelmoitu bulkkimeininki on kaukana.) - Pierre Lahtinen
La Isla Bonita kirjoitti:
Lisää Novaliikkeitä:
- Shell Vallikallio, Espoo
- Kahvila Mutteri, Lauttasaari, Helsinki
(Jälkimmäinen on surullinen havainto, koska kyseisessä kahvilassa on muuten korkeatasoinen henkilökohtainen palvelu ja omaperäisiä tuotteita, eli segmentoitu ja laskelmoitu bulkkimeininki on kaukana.)Assan vessassa soi Radio Dei.
- HP Guru
Bauhausissa soi Radio Nova jopa pihalla!!!
- Jaakko se
Lentävänniemen Teboililla soi perse taajuudella noin yksi herzi. Viihdyttävää hanurimusiikkia.
- Ile-Vehvi Metsäketo
Kaveri kertoi, että asuntomessuilla tuli koko alueelle kaiuttimista Novaa.
Eli ensin rakennetaan ökykalliita design-luomuksia ja sitten Novat soimaan. Vähän kuin makkarakastiketta kermavaahdolla.- Tupakeittiö
No toisaalta asuntomessuthan on tällainen novaporukoiden kesäkokoontuminen, jonne matkustetaan moittimaan, kuinka talot ovat liian erikoisia.
Sitten ajellaan Nova päällä kotiin ja tilataan seuraavana päivänä Kastelli-talo puuttomaksi raiskatulle tontille.
- men_päivä_pilalle
No ainakin abs ketjujen alamaailmassa tuntuu aina ränkättävän toi nova, erräänki kerran rupes tekopirteän naisen juonnon jälkeen chisun kappale soimaan kun erehdyin aamusta käymään kyseisessä paikassa.
Nova ja chisu heti aamusta on oksettava yhdistelmä. - Shitnova
Radio Novahan ei edusta edes keskinkertaisuutta vaan militanttia huonoutta.
- Viimeinen käynti
Helsingin Rastilassa grilli Hampuris.
Ja käynnin aikana soi Mamba: Valokuvia. - Luit oikein: tunkio
Ihanko aikuisten oikeesti hei luulet, että Suomi24:ssä tehtävät ilmiannot vaikuttavat yli miljoona kuulijaa viikossa keräävän radiokanavan kuuntelumääriin tai mainostajiin? Meinaatko aikuisten oikeesti hei, että kaikki Novan kuuntelijat käyvät täällä lukemassa tätä laatupalstaa, jossa sinä heilut kukkona tunkiolla.
- narvaa
no ei varmasti käy. sen varmaan itsekkin tajuat?
mut hyvä että tämmösestä tehdään listaa, niin osataan välttää näitä paikkoja. niitä joita asia koskettaa, suurimpaa osaa ei. - Ynnälaskua
Keskiverto novikselle tämä ketju meni ilmeisesti yli hilseen, kun noin kiukuttaa.
Kuten tuossa jo todetaan, ilmiannoista on hyötyä niille, jotka haluavat välttää novatuputusta. Kanavan kuuntelijamäärien tai bisneksen kanssa tällä ei ole mitään tekemistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843262
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1811243Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825