Hyvää yötä rakkaani

eihän meistä mitään tullut, mutta ajatuksissani olet aina.
21279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mistä se jäi kiinni?

Äänestä

Kertoisin, jos tietäisin.

Äänestä
  • Mistä sitten tiedät että teistä ei tullut mitään?

    Äänestä

  • no kun on vaimokin jota rakastan

    Äänestä

  • yksA kirjoitti:

    no kun on vaimokin jota rakastan

    Silloinhan se on sinusta kiinni ettei tullut. Kyse ei ole elämän surullisuudesta, vaan omasta valinnastasi. Onko se toinen aivan yksin? Sinähän menet taas vaimosi viereen sänkyyn. Mitä täällä itket?

    Äänestä

  • yksA kirjoitti:

    no kun on vaimokin jota rakastan

    Niin säkin mun. Pidä sitä vaimoa tiukasti kainalossa, unohdetaan kaikki, Mä olen pahoillani.......

    Äänestä

  • kertoiko hän? kirjoitti:

    Mistä sitten tiedät että teistä ei tullut mitään?

    esim. siitä, että kirjoitan tänne, enkä hänelle enää..Huomenta vaan..heti herätessä ajatukset hänessä.

    Äänestä

  • surullista on elämä kirjoitti:

    esim. siitä, että kirjoitan tänne, enkä hänelle enää..Huomenta vaan..heti herätessä ajatukset hänessä.

    Tiedän! Heti herätessä ja viimeisenä illalla... Ajatukset yhdessä söpössä. Surulliselta tuntuu. Kirjoittaisit mulle (sinne toiseen paikkaan = ei tänne)? Mahd kivaa talvipäivää ap:lle. Yritetään nauttia elämästä :)

    Äänestä

Niinpä.. Ei tullut ei, kun ei saatu edes mahdollisuutta. Niin epäreilua on elämä aina joskus mutta mitäs teet?

Äänestä
  • sä voit kirjoitella tuntemattomana tänne vaikka maailman tappiin,

    Äänestä

  • s.... kirjoitti:

    sä voit kirjoitella tuntemattomana tänne vaikka maailman tappiin,

    en nyt osaa sanoa onko niin surullista. On pahempaakin ollut. Toki helponmalla olisi voinu päästä.

    Äänestä

Voi vielä tulla jotakin ja paljonkin teistä/meistä.

Hyvää yötä täältä eräälle naiselle ikävöivältä mieheltä.

Äänestä

joskus tuntuu kuin meist' ihmisist' teht'isiin julmaa pilaa,olen niin rakastunut mutta on minua huomattavasti nuorempi ett' olen kuin jokin hirvio,joten on pakko pit'' et'isyytt' vaikka syd'n itkee aina sinua rakastan muruseni

Äänestä

Kannattaisikohan sanoa tuo sille asianosaiselle. Täällä ei varmaankaan mene perille. Tietääkö edes että ajattelet häntä?

Nämä anonyymit viestit on yhtä tyhjän kanssa.

Äänestä

Hyvää yötä enkeli olit jotain kaunista.

Äänestä
  • ¨Samoin sinä, ehkä joskus nähdään sittenkin

    Äänestä

  • fgegtrf kirjoitti:

    ¨Samoin sinä, ehkä joskus nähdään sittenkin

    Ois miksi? Näen sinut sen toisen kanssa ehkäpä käsikädessä kulkevan. Suljen silmät, jos näin tapahtuu.

    Äänestä

Kenen toisen, ei ole ketään.

Äänestä
  • ai ei? no sittenhän me voitaisiin vaihtaa kuulumisia joskus. Minulla kyllä ei kovin positiivista kerrotavaa olisi.

    Äänestä

Joo niin voitas, tule vaikka joskus kahville. Soittele ja koita jaksaa

Äänestä
  • No en soita! viime yhteyden otto ei menny ollenkaan niinkuin piti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


surullista on elämä kirjoitti:

eihän meistä mitään tullut, mutta ajatuksissani olet aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu