E367 viallinen ohjelmisto

pimeä pelko

kävin tekemässä nopsa sopimuksen viime lauantaina elisa shopetissa ja minulle annettiin nettitikku MF 668a. kysyin että miksi en saa E367 tikkua niin sanoivat että ne on vedetty pois markkinoilta viallisen ohjelmiston takia.

4

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusin formaatti

      minulla lamaantui E367 nettitikku eilen ja veikkaampa että syy on tässä uudessa formaatissa joka olisi ollut viallinen ja siksi elisa oyj vetää tikut nyt markkinoilta.

    • huomion kiinnittänyt

      olen huomannut kun NAT on päällä niin silloin yhteys katkeilee ja kun NAT ei ole päällä niin silloin ei katkeile yhtään. lisäksi skannasin tämän uuden E367 formaatin läpi scan.exe ja ohjelma havaitsi formaatti virheitä. mitenköhän saunalahti tämän paikkaa, uudella päivityksellä vai tikkujen vaihdolla?

    • saman huomannut

      minulla sellainen juttu että yhteys lamaantuu kokonaan kun NAT on päällä ja kun sen saa pois niin taas alkaa toimimaan. saunalahden omaguru palvelusta johon olen ollut yhteydessä kerrotaan vain nuo NAT:in poisto ohjeet.

      VIP sivuilla puolestaan lukee että IP-osoitteiden vähäisyydestä johtuvaan NAT ongelmaan on tulossa helpotusta kevään aikana ilmestyvällä kapasiteetti päivityksellä.

    • .

      Kahdenkin E367 kanssa kamppailin kuukausia, ja tuppasivat jatkuvasti hyytymään jonkinlaiseen horrokseen, jolloin merkkivalo näytti yhteyttä, mutta yhteyttä ei käytännössä ollut mihinkään.
      Eli jatkuvasti yhteyden uudelleen luomista.
      Sain vanhemman E1820 ja vaikeudet loppuivat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2447
    2. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1333
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    5. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      939
    6. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      828
    7. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      761
    8. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      616
    9. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    10. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      20
      529
    Aihe