tässä kuva tämänhetkisistä näytönohjaimeni kellotaajuuksista:
http://aijaa.com/006099340799
ja nyt haluan kysyä teiltä että jos valitsen tuon manuaalisen asetuksen, ja alan itse muuttamaan noita taajuuksia, niin uskaltaako noita kaikkia laittamaan maximiin? jos teen vaikka uuden asetusprofiilin, ja palautan alkuperäisen jos ei olekaan hyvä idea?
gpu näytönohjain ylikelloitus
4
73
Vastaukset
- nvidia 540m gt
ja entä tuolla alhaalla tuo jäähdytys juttu? miksei siinä pysty valitsemaan esim tuota "automaattinen ohjaus", eli mistä tiedän nyt mikä asetus sillä on tällähetkellä, vaikka varmaan onkin jokin oletus (suositeltu) uskoisin.
- ugga pugga
Jaa a. Kyllä ihan huoletta voit vetää kaikki tappiin. Kyl se ohjain sit kaatuu ja palautuu jos ei pysy vakaana, mutta mitää fyysistä ym. vahinkoa siitä ei tule.
Tuuletin olis hyvä saada manual ja 100% kun kellottaa että jäähytys pelaa mutta sitä en osaa sanoa miksei Nvidian softa siihen eisuostu. Kokeile MSI.n afterburneria nin sillä luulis onnistuvan ja sillä saa vieläkin korkeemmat taajuudet hakuseen jos tahtoo. Muistia ei kande kellottaa ehkä tappiin koska se on kaikista epävakain sen suhteen,, mutta core ym tappiin ja heti. - järjen ääni
Jos laitat kaikki maksimiin, kone jämähtää takuu varmasti.
Mitä sitten teet? Kokeilet hiukan pienemmillä kelloilla?
Tuollaisessa ei ole mitään järkeä, vaan homma tehdään niin että nostetaan nykyisiä asetuksia kunnes kone alkaan kaatuilla ja siitä hiukan alaspäin - l
Jämäytät kyllä koko ohjaimen jos tappiin väännät.
Mahdollinen takuu raukeaa myös samalla hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858