Otsikko kertookin. Mikä naisessasi kiinnitti huomiosi, tai vastaavasti voit kysyä kumppaniltasi mikä sinussa kiinnitti hänen huomion.
Sinkut voivat muistella eksiään tai mitä he ovat sanoneet sinusta.
Mikä naisessasi kiinnitti huomiosi?
19
854
Vastaukset
- se on siinä
Minä kiinnitin huomiota siihen kuinka naiseni katsoi minua. Hän katseli minua usein ja intensiivisesti silmiin. Siitä se lähti! :) 1,5 vuotta takana.
- 3+7
se oli vaan se koko paketti, no silmät ehkä eniten :)
- loveiseverythinghere
Ihana poikamainen olemus ja ne tuikkusilmät ja hymyhuulet .... aahh, ja sitten kun tutustuin luonteeseen, niin sieltä paljastui upea, herkkä, mutta silti voimakas nainen :)!
- Catsy 666
Äly.
- goodlookingboods
Ihan rehellisesti tissit.Kiree ja antava toppi, ni minkäs mahdat.Mutta kyllä sitten ihan oikeasti äly!Ei tissit olis pitemmän päälle riittänyt ihastumiseen asti, että kyllä se mitä päässä liikkuu on loppujenlopuks tärkeämpää.2,3kk yhdessäoloa.
- dghsh
goodlookingboods kirjoitti:
Ihan rehellisesti tissit.Kiree ja antava toppi, ni minkäs mahdat.Mutta kyllä sitten ihan oikeasti äly!Ei tissit olis pitemmän päälle riittänyt ihastumiseen asti, että kyllä se mitä päässä liikkuu on loppujenlopuks tärkeämpää.2,3kk yhdessäoloa.
Ootko itse minkälainen? Kiree toppi ja semmoset vermeet päällä myös? Tässä on takana kyllä ideakin, etten huvin vuoksi kysy.
- goodlookingboobs*
dghsh kirjoitti:
Ootko itse minkälainen? Kiree toppi ja semmoset vermeet päällä myös? Tässä on takana kyllä ideakin, etten huvin vuoksi kysy.
(...boobs* of course)
Niin jäi kysymättä naiseltani mikä se mussa sitten kiinnitti huomion, enkä olekkaan muuten koskaan kysynytkään mikä se juttu sitten ihan ekaks kiinnitti huomion.Tietty ollaan juteltu mikä toisessa viehättää ja noin...
Hänen vastaus on:Hymykuopat.Mulla oli lisäks sellainen flirtti katse kuulemma kun jäin mukamas kiinni tissien tuijottelusta.En tunnusta, vilkaisin vaan...no ehkä kahdesti;)
No kerroppas mikä idea sulla tässä takana on ja mitä meinaat sitten mun ja naiseni tapauksesta? - hymmörrii
goodlookingboobs* kirjoitti:
(...boobs* of course)
Niin jäi kysymättä naiseltani mikä se mussa sitten kiinnitti huomion, enkä olekkaan muuten koskaan kysynytkään mikä se juttu sitten ihan ekaks kiinnitti huomion.Tietty ollaan juteltu mikä toisessa viehättää ja noin...
Hänen vastaus on:Hymykuopat.Mulla oli lisäks sellainen flirtti katse kuulemma kun jäin mukamas kiinni tissien tuijottelusta.En tunnusta, vilkaisin vaan...no ehkä kahdesti;)
No kerroppas mikä idea sulla tässä takana on ja mitä meinaat sitten mun ja naiseni tapauksesta?Kun joskus eroatte, niin tietäisi onko häneen tsäänssejä. Tai jos tietää minkälainen olet, niin sitten sinuun.
- goodlookingboobs
hymmörrii kirjoitti:
Kun joskus eroatte, niin tietäisi onko häneen tsäänssejä. Tai jos tietää minkälainen olet, niin sitten sinuun.
Anteeksi, mutta saimme naurut...(naiseni lukee myös tätä palstaa)
Ei niistä "tsäänsseistä" voi etukäteen tuntemattomalle sanoa ja mehän emme tietenkään eroa naiseni kanssa koskaan!
Silloin kun ollaan vakavissaan toisen kanssa, ei edes pysty ajattelemaan tuollaisia mitä kysyit. - hymmörii
goodlookingboobs kirjoitti:
Anteeksi, mutta saimme naurut...(naiseni lukee myös tätä palstaa)
Ei niistä "tsäänsseistä" voi etukäteen tuntemattomalle sanoa ja mehän emme tietenkään eroa naiseni kanssa koskaan!
Silloin kun ollaan vakavissaan toisen kanssa, ei edes pysty ajattelemaan tuollaisia mitä kysyit.Jos saitte molemmat nauraa, kysymys ei ollut turha ;)
- eas|
Selkä ja niska! Kun ensimmäisen kerran oikeasti avokkini näin niin taisin tuijottaa hänen selkäänsä ja niskaansa melkein muutaman tunnin ajan ja ajattelin että kukaan ihminen ei varmasti näytä yhtä kauniilta takaa katsottuna.
Silmiin sitten lopulta kuitenkin rakastuin.
Minussa avokki ihastui kuulema hymyyni, olin tutstumisemme aikaa erittäin masentunut joten hymyileminen oli aika harvinaista puhumattakaan että perus ilmeeni on muutenkin totinen. Siinävaiheessa kuulema kun sitten hymyilin ensimmäistä kertaa hänelle itselleen niin päätti että olen ihminen joka on pakko saada.
Kymmenen vuotta tulee maaliskuussa täyteen. - thirteen years
Ihastuin kaltaiseeni herkkään, älykkääseen, empaattiseen, androgyyniin, eläinrakkaaseen ja urheilulliseen naiseen.
- pöh
Sen pari kertaa, kun joku on ollut kiinnostunut minusta, olen pitänyt sitä niin erityislaatuisena tapauksena, että olen kysynyt, mikä minussa viehättää. Ainakaan minun ei olisi kannattanut sellaista tehdä, sillä vastaus on ollut pettymys. Yhden mielestä ainoa positiivinen asia minussa oli laihuus, ja toista kuulemma kiehdoin älyllisellä tasolla. Myös sitä, että kuuntelen, on arvostettu, mikä ei oikeastaan ole minuun kohdistuva kehu lainkaan. "Tykkään siitä, että olet hiljaa ja huomaamaton." Mutta mitäs kysyin :D Tietysti olisin halunnut kuulla, että olen kaunis, seksikäs ja ihana. Kun itsekin tiedän, että en tosiasiassa ole mikään silmiä hivelevä näky, olisin onneni kukkuloilla, jos joku edes kerran valehtelisi minulle jotain sellaista, mutta se taitaa olla turha toivo. Kiva kun edes älyllisellä tasolla kiehdon jotakuta.
- fljsdklfjlsk
Itse ihastuin naisessani hänen androgyynisyyteen. Niin hassulta kuin se kuullostaakin, en ollut koskaan tavannut hänen kaltaistaan. Tulen pieneltä paikkakunnalta, niin harvoin tulin tavanneeksi niin avoimesti lesboa.
- Miekiikusiekii
Ihanaan karjalaiseen luonteeseen, silmiin ja hymyyn sekä poikamaiseen olemukseen ;)
ei ole tuo taika hävinnyt ainakaan vielä.Toista vuotta yhteisen katon alla. - hihhi
Poikamaiseen olemukseen minäkin :) Ja persoonallisuuteen, asenteeseen, luonteeseen ja tottakai myös ulkonäköön...
- <3
lihakset. käsissä, masussa, SELÄSSÄ 8)
- Tyttö-91
Avoimuus, herkkyys ja suuri luottavaisuus minuun
- inlöv12
Huumorintaju. Se antoi viitteitä älykkyydestä, ja hyvin älykkääksi hän sitten paljastuikin. Ja minä rakastuin. Ihana, kaunis, suloinen, älykäs, hassu, seksikäs, rakas, pieni enkelini.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907