Onko tuo Päiviönsaaressa oleva Rokkikatti-baari enää toiminnassa?
Rokkikatti lopetettu?
16
1418
Vastaukset
- kattirock
Eipä ole, ei toiminut kovinkaan kauan, valitettavasti.
- baareilija87
Harmi sinänsä, on nimittäin aika tusinabaareja täällä Varkaudessa kaikki :/
- sattunnainen juhlija
Ai onko täällä sellainenkin joskus ollut? Ihan riittävästi täällä noita baareja on tämän kokoiseen kylää :)
- Rock'n'roll Cat 69
Varkaudessa on Päiviönsaaressa Oscar ja Z-one, kilpailevat keskenään asiakkaista. Hieman sivummalta löytyy Rammari, jossa poikkeuksetta on jokaisena vuoden viikonloppuna menoa sekä meininkiä. Joskus tulee jopa puukosta, ainakin ravintolan ulkopuolella...
Aika kuollut on Päiviönsaari jos vertaa 90-luvun alkupuolelle. Tai oikeastaan vielä vuosituhannen vaihteessa oli elämää Päiviönsaaressa, nyt alkaa olla aika kuollutta, paitsi Oscarin ja Z-onen osalta. Yöelämä sentään vielä kiinnostaa varkautelaisia...
Kuoleva, tai ainakin hiljentyvä tehdaspaikkakunta. Näin on moni sanonut jo vuosia, olen tismalleen samaa mieltä.
- Päikkärin asukas
Hyvä kun on Päiviönsaari rauhoittunut!
- FIRE
Rokkikatti oli jo koullut jo heti alussa aivan tuhoontuomittu jo alunperin ei mitään mahdollisuuksia pysyä pystyssä. Tällä kissalla ei ollut seitsemää henkeä.
- 12
Eikös kissoilla sanota yleensä olevan yhdeksän henkeä?
- Rock n roulia
12 kirjoitti:
Eikös kissoilla sanota yleensä olevan yhdeksän henkeä?
Nekkari on sen lähellä. Voisiko joku herättää Rokkikatin? Siinä olisi baarikatu sitten.
- yöelämä hyytyy...
Eipä taida herätellä, kun vanhoihin kuppiloihinkaan ei meinaa enää riittää asiakkaita.
Taidaa olla suunta päinvastainen. Joku taitaa joutua lopettelemaan.- epätoivo iskee
No niinpä taitaa hyytyä.
S-korttilaiset tuntuvat vaan istuvan viikolla Walterissa.Ja joka alueella on muuten omat kantakuppilansa.Tänne pitäisi saada kiva viini/olutbaari,jossa takapuoli ei liimaannu tahmaisen istuimen takia penkkiin.Tavalliselle kaduntallaajalle ei ole oikeastaan paikkaa.Suurkuluttajille enemmänkin.
- Puribaarikörpäne
Rammariin rammariin jokaaamu sännätään. Tiistaina,keskiviikkona ja torstaina.
- Kyllävainjep
Olen vasta aloittanut uudessa työssä. Työpaikalla on pari vanhempaa naista, jotka kyllä tykkäävät kovastikin seurailla tekemisiäni kellon kanssa. Ei ole haitannut ennen, mutta toinen pitää hupinaan täräyttää muista henkilökohtaisuuksia ääneen. Kommentoidaan vaatteet, ulkonäöt, perhesuhteet udellaan, sun muuta mukavaa. Jos mikään on väärin tai hukassa, niin vihjataan, että no täällähän on uusia. Ja kaikki tietysti silloin kun paikalla on mahdollisimman paljon muita ihmisiä. Useamman kommentin jälkeen tulee vielä perään, että ethän pahastunut? Eli melkoista v****ilun makua suorastaan, koska kysyjä jo etukäteen ajattelee, että asiasta toinen saattaisi suuttua. Vai mitä mieltä olette?
Toistaiseksi asialle en ole tehnyt mitään, muuta kuin että kerran kävi niin, että repesin täysin nauramaan, kun toinen alkoi vihjailla pukeutumisesta, liian avoinaista ja ettei hän nyt ainakaan pitäisi ja muiden kuullen teki sen. Perään se, ettethän nyt pahastu.. En voinut olla nauramatta ääneen.. Nauroin hämmennystä, en sitä, että olisin tajunnut nauraa. Onneksi nauroin, enkä itkenyt. Siitä saattoi onneksi saada sellaisen kuvan, että tosiaan nauroin kommentille huvikseen. Voin sanoa, että harkitsin monta kertaa asiaa, ja tulin siihen johtopäätökseen, että aivan normaali vaate oli päällä. En ala järkätä vaatekaappia uuteen uskoon toisten mielipiteiden vuoksi. Vaatteeni ovat asiallisia! Vaatteiden kanssa kommentilla ei ollut tekemistä. ´Päällä oli v-aukkoinen teepaita ja alla toppi.. Oli liikaa heille.
Olen uusi, ja tiedän, että jos en heti lopeta tuota jotenkin, se pahenee ja jatkuu varmasti. - kulmademari
Olen hieman yksinkertainen DEMARI ja kopioin näitä juttuja tänne, että näyttäisin fiksua esimerkkiä toisille kirjoittajille..
"Kyllävainjep"
https://keskustelu.anna.fi/threads/henkiloekohtaisuuksien-kommentoimiseen-reagointi.1608141/ - KunnonDemarimeininkiä
Olen yksinkertaunen Demami .Ajan isän Mersulla ,käyn työssä isän kattofirmassa.Olen sijoittanut rahaa osakkeisiin.Silti käyn seurakunnan vähävsraisten ruokailussa ahmimassa 3lautasta ruokaa.
- Keskustaan
Sekö Rock Clubia vastapäätä olevako ?
Varkaus taisi olla ensimmäinen kaupunki Suomessa - jossa oli oma Rock aiheinen
Baari keskustassa ? - Admiraalia
Muista itse kun monasti 90 luvulla tuli käytyä !
Kerrankin menin tilaamaan kaksi olutta - vaikka kaveri oli kotona vasta
saunassa ja sitten senjälkeen tulossa juomaan sen !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921