Olen käyttänyt F-Securen Online Backup ohjelmaa parisen vuotta ja aluksi se toimi ihan hyvin. Muutama kuukausi sitten se päivittyi uuteen versioon ja samalla se lakkasi toimimasta eli kaatuilee välillä kokonaan, väittää, että kaikki tiedostot on kopiotu vaikka niin ei ole jne.Tosin sanoen ei siis toimi kunnolla ja luotettavasti lainkaan. Mm kymmeniä gigatavuja varmuuskopioimattomia kuvia on koneella, mutta ohjelma "ei tee niille mitään". Olen ollut yhteydessä tekniseen tukeen lukuisia kertoja ja ainut mitä sanovat on, että ongelmaa tutkitaan, mutta mitään muuta tietoa en ole saanut vaikka ongelma on kestänyt jo viikkotolkulla. Onko muilla samanlaisia ongelmia ja oletteko itse keksineet jonkun syyn ogelmalle?
F-Securen Online Backup ei toimi?
6
179
Vastaukset
- vapunen
Itselläni ei kyllä ole vastaavaa ongelmaa... Minulla on uusin 2.3 versio.
- 5+6
Sama ongelma täälläkin, sähköpostivääntöä on käyty jo muutama viikko.
- Kuime69
Älkää nyt herran jumala ainakaan maksako niille mitään toimimattomasta tuotteesta! Varmuuskopiointiohjelma joka ei varmuuskopioi! Niin ja ilmotelkaa jos se alkaa taas täysin toimimaan ja muutenkin miten homma etenee, miten F-Securessa palvellaan ja semmosta... Ko. softa harkinnan alla, onneks löysin tän ketjun :)
- vapunen
Kannattaa hankkia! Minulla on toiminut tämä mainiosti... Ei mitään ongelmaa ole ollut... Ja jos tulee niin F-securen tuki auttaa muutamassa päivässä...
- UnBackUpOnline
Minulla ollut tämä tuote reilun kuukauden käytössä. BackUp:iin ei ole mennyt kuin 800Mb vaikka varmuuskopioitavia tiedostoja olisi noin 50Gb. Mailivaihtoa on käyty, mutta mitään syytä óhjelman hitauteen ei ole vielä selvinnyt.
- vapunen
Sehän voi johtua hitaasta nettiyhteydestä... Jos lähtevä yhteys on 1 mbit/s niin 50 GT tiedostojen lähettämiseen voi mennä jopa viikko (Jos koneen antaa olla päällä). Itselläni meni yli viikko..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882