Ravintolavinkkejä Katalta tai Karonilta?

papupupu1

Ravintolavinkkejä ja hintatasoa olisi mukava lueskella ? Onkos jossain iltaisin elävää musaa tai esiintyjiä, sellaisia mitkä toimisivat myös lapsille?

5

682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tove

      Kata Beachilta löytyy lukuisia edullisia ravintoloita, joista saa hyvää thaimaalaista ruokaa, mutta mikäli haluatte syödä välillä länsimaalaisenpaa ruokaa, suosittelen lämpimästi eteläisessä keskustassa sijaitsevaa Horn Grill-ravintolaa. Hintataso on korkea, edullisimmat ruoat maksoivat lähes 300 thb, mutta ruuan ja palvelun laatu oli omaa luokkaansa.
      Ihan lähellä em. ravintolaa on hotelli Phuket Kata Resort, jonka sisäänkäynnin vieressä on italialainen ravintola, joka ainakin mainostaa paikassa työskentelevän italialaisen kokin. Paikan pizzat olivat loistavia ja Italiassa pizzaa maistaneena voisin jopa uskoa, että kokki on italiaano. Yhtä hyvää pizzaa en ole tainnut syödä koskaan Suomessa. Pizzat n. 300 thb.
      Katan keskustojen puolessa välissä, lähellä Kata Sea Breeze-hotellia on Country House-ravintola, joka on edullisempi. Thaimaalaista ruokaa on tarjolla laidasta laitaan, hinnat 100-200 thb. Iso ravintola, jossa palvelu pelaa rivakasti ja asiakasmäärästä päätellen paikka on monien muidenkin suosiossa.
      Ainakaan Kata Beachilla en havainnut olevan ohjelmallisia ravintoloita muualla kuin hotellien yhteydessä. Toisaalta usein tarjoilijat viihdyttivät oma-aloitteisesti seurueemme lapsia vaatimattomimmissa muovituolipaikoissakin.
      Rauhallisuutensa vuoksi Kata mielestäni sopiikin loistavasti lasten kanssa matkustaville.

    • PR

      Kannattaa ainakin kerran käydä DinoParkissa syömässä,Katan ja Karonin välissä mäen päällä. Sen päälle maistuu minigolf hienoista puitteissa,lapset tykkää.
      Itse käymme joka kerta ja taas Helmikuussa,Länkkäri paikka kylläkin mutta ei se loma budjettia kaada,ruoka on hyvää. Suosittu paikka,ajoissa illalla liikkeelle.
      Tuovat yleensä iltaisin norsun pentuja ravintolan eteen näytille,joita saa syöttää banaaneilla pientä korvausta vastaan.

    • mökin ukko

      Thaina roadilla Mr. Kwong - todella hyvää seafoodia.

      Sitä vastapäätä italialainen pizzeria Il Massimo - todella hyvää pizzaa puu-uunissa.

      Robert's pubin lähellä sivukujalla todella hyvä Thai BBQ paikka.

      Two Chefs tosi hyvä.

      Get 2gether loistava ruotsalainen omistaja/chef.

      Karonilla Red Onion - jonoa joka ilta.

      onhan näitä, mutta puolet ilosta on itse löytää hyvä paikka, jossa viihtyy!

      • mökin ukko

        Palai Seafood

        Käännytään Phuket zoon kohdalta itään (rantaan) päin. Tien päässä todella hyvää seafoodia ja kaikkea muutakin. Paljon paikallisia.


    • lumi1

      Hurauttakaa naapurirannoillekin. Surin Beachillä rannalla hyviä ravintoloita, mm. PLA-niminen paikka. Patongilla elämäni parhaat pihvit ja burgerit oon syönyt Hells Kithcenissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3908
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      353
      3027
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1665
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      821
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      69
      793
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    Aihe