ADAN törkeä hyökkäys Pitkästä vastaan täydellinen fiasko!

huono autoilija

Jälleen Adan törkeä vaino johti hänen itsensä nöyryyttämiseen, ei kele mene suolimuroilla hyvin vähääkään.;) Voi Ada reppanaa, kun tirahti taasen omaan housuun. No ei ollut ensimmäinen kerta. :)

Mahtava tieto, ja kun vielä Graalin touhukin etenee mahtavasti, niin ei voi muuta sanoa, että voi tätä ilon päivää.

Siitäs saitte taas kerran suolimurosontiaiset ja perskärpäset, ja lisää on tilattu teille suolimyrkkyä.;)

21

257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hieno asia

      "-Mahtava tieto, ja kun vielä Graalin touhukin etenee mahtavasti, niin ei voi muuta sanoa, että voi tätä ilon päivää.-"

      Sisäpiirin tietona tiedän Graalian "touhun" tuottavan treidauspuolella vieläkin hieman tappiota.

      Lisenssimyynnin provikat, käyttömaksut sekä uudet lisä-käyttöoikeusmaksut sensijaan ovat tuoneet tuloja lisenssien sisäiseen arvoon.
      Tuotto-odotukset ovat potentiaaliset, onhan käytössä uudet innovatiiviset järjestelmät, joten lisenssien arvonnousu on perusteltua.

      Lisenssien arvonnousu sisäisessä pörssissä olisi kyllä suurempaa, jos ei tarvitsisi rahoittaa ideoitsijoiden palkkioita ja asuntoja.

      Graalia tulee olemaan johtava yritys alallaan globaalisti. Onhan yhtiön toimintatapa ainoa lajiaan maailmassa.
      Uuden tj.n työpaikkahakemus on peruttu, koska havaittiin että nykyisillä "vetäjillä" on kyllä riittävät tietotaidot hankittuna tämänlaisen toiminnan jatkamisesta.
      Uusien sijoittajien hakeminen on kiivastunut, tämä osaltaan on auttanut lisenssien arvonnousuun.
      Yhtiö saa tehdä kyllä varoillaan mitä haluaa.

      • 8+4

        Kyllä se Graalia on hyvä firma, me olemme keksineet ikiliikkujan, aina tulee valuuttakaupasta voittoa.


      • Keräyspäällikkö
        8+4 kirjoitti:

        Kyllä se Graalia on hyvä firma, me olemme keksineet ikiliikkujan, aina tulee valuuttakaupasta voittoa.

        Muutaman tonnin pensarahakolehti ei todellakaan käynistä suurta iskua karhukoplineen, jos joku poispotkittu hieman de..toin..t järjestää keräyksen, suotakoon hänelle SE huvi.
        No Ada ei ole jääkäri eikä lääkäri hän ei voinut tietää tätä asiaa.


      • WInWin

        ........
        Uusien sijoittajien h a k e m i n e n on kiivastunut, tämä osaltaan on auttanut lisenssien arvonnousuun.
        .......
        Ei vissiin enää löydy rahansa vapaaehtoisesti sponzorinketkuille jaettavaksi antavia? Näin se vaan kansa oppii pikkuhiljaa että jokaiseen kusetukseen ei kannata rahojansa paiskata, en olis uskonut WishWinCapitaan verrattuna.....yli 2000 lisääkusetettua.


      • taas takkiin!;)
        8+4 kirjoitti:

        Kyllä se Graalia on hyvä firma, me olemme keksineet ikiliikkujan, aina tulee valuuttakaupasta voittoa.

        >Kyllä se Graalia on hyvä firma, me olemme keksineet ikiliikkujan, aina tulee valuuttakaupasta voittoa.

        Joo kyllä se on hieno asia, että Pitkäsen vaino muka rahankeräysrikosksesta keskeytettiin aiheettomana, koska kaikki oli hoidettu tiptop ja höpöhöpömovemamma linkkasi häpeissään taasen koloonsa, jos nyt mitään yleensä osaa hävetä.

        Surullisinta tässä on tietenkin se, että se mikä ainoastaan oli tarkoituskin, niin hänet ehdittiin jo jäävätä puolustuksesta sillä perusteella, että hän on itse epäiltynä rahankeräysrikoksesta.
        (pelkäävät Pitkäsen ammattitaitoa ja rehellisyyttä)

        Appelsinin kommentti siihen, että tekikö hän rikosilmoituksen "en kommentoi!" on naurettava ja kertoo miehestä paljon oleellista.
        Varsinkin kun tiedetään, että eräs poliisi oli lipsauttanut, että rikosilmoituksen tekijä oli Appelsin.;)
        Onneksi noita hyviäveljiä ei ole vielä ihan kaikkialla.;)


      • taas takkiin!;) kirjoitti:

        >Kyllä se Graalia on hyvä firma, me olemme keksineet ikiliikkujan, aina tulee valuuttakaupasta voittoa.

        Joo kyllä se on hieno asia, että Pitkäsen vaino muka rahankeräysrikosksesta keskeytettiin aiheettomana, koska kaikki oli hoidettu tiptop ja höpöhöpömovemamma linkkasi häpeissään taasen koloonsa, jos nyt mitään yleensä osaa hävetä.

        Surullisinta tässä on tietenkin se, että se mikä ainoastaan oli tarkoituskin, niin hänet ehdittiin jo jäävätä puolustuksesta sillä perusteella, että hän on itse epäiltynä rahankeräysrikoksesta.
        (pelkäävät Pitkäsen ammattitaitoa ja rehellisyyttä)

        Appelsinin kommentti siihen, että tekikö hän rikosilmoituksen "en kommentoi!" on naurettava ja kertoo miehestä paljon oleellista.
        Varsinkin kun tiedetään, että eräs poliisi oli lipsauttanut, että rikosilmoituksen tekijä oli Appelsin.;)
        Onneksi noita hyviäveljiä ei ole vielä ihan kaikkialla.;)

        """"""Joo kyllä se on hieno asia, että Pitkäsen vaino muka rahankeräysrikosksesta keskeytettiin aiheettomana, koska kaikki oli hoidettu tiptop ja höpöhöpömovemamma linkkasi häpeissään taasen koloonsa, jos nyt mitään yleensä osaa hävetä.""""""

        Milloin olen koloon ryöminy? Mutta ihan kiva, että olet kiinnostunut kirjoituksistani, jopa niin, että ikävä iskee jo muutaman tunnin kuluttua edellisestä kirjoituksestani.

        Esitin tuolla alempana kysymyksiä, mutta taisit luikkia koloosi mötköttämään, kun et viittinyt ottaa kantaa. No mä oon tottunut, että hihhulit ryömivät koloihinsa tai vähintäänkin muuttavat nikkiä, kuten eräs heimo paitaa, kun eivät halua vastata epämiellyttäviin kysymyksiin.

        Ja mitaan ette voi...


    • Shahov

      Näin se homma etenee. Jos poliisi ei olisi vapauttanut Pitkästä epäilyistä, jatkaisimme täällä suolessa turhien epäilysten ja huhujen levittämistä. Hienoa ja nopeaa toimintaa jälleen viranomaisilta.

      Poliisi on myös vapauttanut Kataisen Jykän epäilyistä, joten voinemme senkin keskustelun lopettaa?

      Samaa virallista selvitystä voinemme toivoa myös WISH:in kohdalta. Kusetus vai harvinaisen tökerösti toteutettu yritys rahastaa Wincapitan jäseniä, Kailajäven ns. maineella.

      Sponsorit saavat vielä hetken jännittää, mutta Pitkäsen asian nopea käsittely antoi esimerkin siitä, että asia on hyvissä käsissä.

      Että näin, kyllä on hienoa että meillä on näin jämyt viranomaiset, jotka pitävät huolta siitä, että oikeus toteutuu.

      • turhin rikosilmoitus

        >Että näin, kyllä on hienoa että meillä on näin jämyt viranomaiset, jotka pitävät huolta siitä, että oikeus toteutuu.

        Aivan samaa mieltä! Jos homma tapahtuu ripeästi viranomaisilta ja oikeudenmukaisesti haluan lähettää heille sydämelliset kiitokset hyvin tehdystä työstä, mutta valitettavasti tällaiset tapahtumat ovat ainakin wincapitatutkinnassa kovin harvinaista herkkua.

        ps. Olihan tässäkin tapauksessa eräs syyttäjä, joka luimistelee vastuutaan. Naurettavaa touhua.;)


    • annu ja kalu
      • joopajoooKÖYHÄT

        Tuohan on vanha juttu.
        Kaikki velvoitteet on suoritettu aikoja sitten.

        Ne maksut olivat perusteettomia, eikä niitä edes tarvinnut maksaa.

        ET TAIDA SEURATA AIKAASI.

        Wishwincapita sivusto häviää muutenkin pois kokonaan.

        TOIMINTA ON TOTEUTETTU TOISELLA TAVALLA JA TOISESSA OSOITTEESSA VIRANOMAISVAINON VUOKSI.

        Kyllä siitä tieto leviää kohtapuoliin myös tänne peräpohjolaankin.


    • Vai noin ikävästi pääsi käymään, vai pääsikö sittenkään? Kerrottiinko asiasta todellakin kaikki hömppä-sivuilla, vaiko vaan se, mitä haluttiin esittää?

      Milloin saamme nähdä uuden kerjäyskirjeen, vai saammeko koskaan? Nyt, kun EOK ja Sanomat24 ovat hehkuttaneet asiaa, jotta miten Pitkäsen setän hyväksi suoritetut bensarahakolehdit ovat saaneet viran omais rikollisten hyväksynnän, niin ei kait ole mitään estettä kerätä rahaa vahalla tutulla systeemillä, eli kerjuukirjeet liikkeelle? Vai onko?

      Miten te Pitkäsen setän päämiehet aiotte hoitaa puolustuksenne, kun Pitkäsen setä ei siihen enää sovellu ilman erillistä lupaa?

      Ja mitaan ette voi...

      • Keräystä peliin

        Niin ei kait ole mitään estettä kerätä rahaa vahalla tutulla systeemillä, eli kerjuukirjeet liikkeelle? Vai onko?

        Ei ole mitään laillista estettä olemassa. Kyllä kai se on jo kaikille jo selvä.


    • valuuttakauppias

      Kaikki laillinen toiminta ei välttämättä ole järkevää eikä aina moraalisesti hyväksyttävää.

      Se, että bensarahan keräys ylipäätään päätyi tutkittavaksi, ei ole kunniaksi keräystä suorittaneelle Winkkarin puolustusrintamalle. Pidän hieman kyseenalaisena myös keräysvarojen vastaanottajan toimintaa. Ei liene tarkoitus, että oikeudellista apua antava henkilö istuskelee itse poliisitutkinnassa.

      Toki toivon, että tämä onneton episodi olisi opiksi ja ojennukseksi kaikille osapuolille. Rahankeräystä suorittava taho voi vallan mainiosti hakea rahankeräyslupaa, tulisi samalla keräyksen laillisuus tai luvantarve tarkastettua etukäteen. Vastaavasti, jos varoja vastaanottaa asiakasvarojen nimikkeellä, voisi tuonkin toiminnan suorittaa asianmukaisella tavalla.

      Surkea ja koominen episodi tämä oli. Jos oikein arvaan, näitä nähdään vastaisuudessa lisääkin. ;)

      • pellenä pysyt

        "Surkea ja koominen episodi tämä oli. Jos oikein arvaan, näitä nähdään vastaisuudessa lisääkin. ;) "

        Sinä olet tämän palstan surkein ja koomisin episodi ja pelkään pahoin että näemme toilailujasi jakossakin.

        "Se, että bensarahan keräys ylipäätään päätyi tutkittavaksi, ei ole kunniaksi keräystä suorittaneelle Winkkarin puolustusrintamalle."

        Voi vi--u! Jos tässä nyt joltain kunnolla kunniaa vietiin, niin kyllä ne ovat ne jotka Pitkäsen vainon järjestivät ja sitä puolustivat, siitä ei varmaan ole kahta sanaa.;)

        Lueskelin tuolta, että olit taasen töppäillyt ja syyllistynyt herjaukseen jne. kyllä sai nauraa tyhmyydellesi, kun joku capitalainen pyöritteli sinua aivan kuten halusi. :) Pellet on pellejä! Olet kuulema myös hullu?;)


      • hyvä vuosi tulossa
        pellenä pysyt kirjoitti:

        "Surkea ja koominen episodi tämä oli. Jos oikein arvaan, näitä nähdään vastaisuudessa lisääkin. ;) "

        Sinä olet tämän palstan surkein ja koomisin episodi ja pelkään pahoin että näemme toilailujasi jakossakin.

        "Se, että bensarahan keräys ylipäätään päätyi tutkittavaksi, ei ole kunniaksi keräystä suorittaneelle Winkkarin puolustusrintamalle."

        Voi vi--u! Jos tässä nyt joltain kunnolla kunniaa vietiin, niin kyllä ne ovat ne jotka Pitkäsen vainon järjestivät ja sitä puolustivat, siitä ei varmaan ole kahta sanaa.;)

        Lueskelin tuolta, että olit taasen töppäillyt ja syyllistynyt herjaukseen jne. kyllä sai nauraa tyhmyydellesi, kun joku capitalainen pyöritteli sinua aivan kuten halusi. :) Pellet on pellejä! Olet kuulema myös hullu?;)

        Kyllä koko kansa tajuaa touhun luonteen, on hyvä kun valuutakauppias tuo toiminnoista noita näkemyksiään esille, jotta jatkappas vaan samalla lailla ja muutkin totuuden esille tuojat.


      • Pulustajien fanaattisuus
        pellenä pysyt kirjoitti:

        "Surkea ja koominen episodi tämä oli. Jos oikein arvaan, näitä nähdään vastaisuudessa lisääkin. ;) "

        Sinä olet tämän palstan surkein ja koomisin episodi ja pelkään pahoin että näemme toilailujasi jakossakin.

        "Se, että bensarahan keräys ylipäätään päätyi tutkittavaksi, ei ole kunniaksi keräystä suorittaneelle Winkkarin puolustusrintamalle."

        Voi vi--u! Jos tässä nyt joltain kunnolla kunniaa vietiin, niin kyllä ne ovat ne jotka Pitkäsen vainon järjestivät ja sitä puolustivat, siitä ei varmaan ole kahta sanaa.;)

        Lueskelin tuolta, että olit taasen töppäillyt ja syyllistynyt herjaukseen jne. kyllä sai nauraa tyhmyydellesi, kun joku capitalainen pyöritteli sinua aivan kuten halusi. :) Pellet on pellejä! Olet kuulema myös hullu?;)

        Hullu saa hmm hmm olla muttei idiootti sijoittaja.
        Sääli, että kaikki fiksut omilla aivoilla ajattelevat pulustajat ovat kadonneet, fyi varmaankin 200 tyhmyysosamäärällä pesis jokaisen nykyisen pulustajan...


    • cleet

      Mitä ne mankuu tääällä minä olisin tehnyt ihan saman asian kuin ada eli olisin lähettänyt laiholle viestin. ihan normaalia kansalaistoimintaa sanon mä.

      • Rikos ilmo

        Ada teki sinusta rikos ilmotuksen ja sinä itkit poliisille että olet latvasta laho ja syöt pilleriä


      • Rikos ilmo kirjoitti:

        Ada teki sinusta rikos ilmotuksen ja sinä itkit poliisille että olet latvasta laho ja syöt pilleriä

        En tehnyt rikosilmoitusta, vaan tutkintapyynnön. Enkä tehnyt sitä siksi, että se jotenkin mua olisi liikuttanut, vaan se homma repesi käsistä ja ulkopuoliset joutuivat niistä kämmeistä kärsimään.

        Ja mitaan ette voi...


    • No jokos EOK:n Pitkäsen setälle on aloitettu uusi bensarahakolehti? Ei vai? No miksi ei?

      Mä sillä vaan kysyn, jotta kun mun sähköpostiini ei ole herahtanut kerjuukirjettä.

      Ja mitaan ette voi...

      • 2+20

        kyllä kyllä,ainakin itse olen valmis maksamaan pitkälle, tehdytä työstä.kukaan ei voi mitään, vai mitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      1964
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      1874
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1794
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1465
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1392
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      516
      1076
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      972
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      916
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      882
    Aihe