Häpeän koko elämääni, sitä kuinka olen käyttäytynyt muita kohtaan. Sitä että olen pettänyt itseäni ja muita ihmisiä tahtomattani. Olen menestynyt väärin elämässäni ja todennut että rikkaus ei tuo onnea. Nyt voin vaan katsoa peiliin ja miettiä tekemisiäni, toivottavasti minusta tulee hyvä ihminen vielä joskus.
Sanoinkuvaamaton häpeä
10
831
Vastaukset
- Coolio
Eteenpäin. Aina voi pyrkiä parempaan. Tehtyä ei saa tekemättömäks. Turha liikaa menneitä murehtia. Elä tämä päivä hyvin.
- hiljainen nainen
Kiitos siihen pyrin. On raastavaa kun näkee peilistä tuon ihmisen joka päivä joka ei ansaitse mitään hyvää.
- ksjuyto
Jos sinulla on tietoa ja taitoa siitä kuinka menestyä, yritä käyttää se johonkin hyvään. Kokeile esimerkiksi vapaaehtoistyötä. Olen itse kokenut sen äärimmäisen rikkaaksi kokemukseksi. Tärkeintä on nyt se, että näet omat petoksesi ja valheesi. Nyt vaan parantamaan ja tekemään hyvää.
- 12+10=22
Turhaan häpeät. Rikkaus ei ehkä tuo onnea, mutta köyhyys vielä vähemmän. Elämä on omaa itseä varten ja kaikki perustuu kilpailuun, halusimme sitä tai emme. Asiat kannattaa tehdä siten, että itselle saa suurimman hyödyn, vaikka se tarkottaisi muiden ihmisten polkemista jalkoihinsa.
- psykopaatti
Johan on paskamainen elämänohje. Suoraan patalogisen egoistin oppikirjasta. Tätä ohjetta ovat noudattaneet herrat Hitler Stalin ja moni muu. Lopputulemasta voidaan sitten lukea historiankirjoista.
- 1¶
psykopaatti kirjoitti:
Johan on paskamainen elämänohje. Suoraan patalogisen egoistin oppikirjasta. Tätä ohjetta ovat noudattaneet herrat Hitler Stalin ja moni muu. Lopputulemasta voidaan sitten lukea historiankirjoista.
Mikä lie köyhän perheen narsistipoika. Mene kehitysmaahan ja tuota asennetta löytyy paljon enemmän.
- -70aisha
Olet hyvällä tiellä, kun olet aloittanut itsetutkiskelun. Tärkeintä on tuntea itsensä. Myöskään muiden ihmisten ymmärtäminen ei ole pahitteeksi. Kun näet itsesi selkeästi sellaisena kuin olet, voit myös ymmärtää muiden ihmisten heikkouksia paremmin.
Voit asettaa itsellesi hyviä tavoitteita ja ihanteita, joihin pyrit. Sinusta voi siis tulla vielä parempi ihminen. Kannattaa tutustua myös positiiviseen ajatteluun; aiheesta on kirjoitettu paljon kirjoja.
Tsemppiä!- hiljainen nainen
kiitos kannustuksesta. Aika rajusti olen muuttanut elämääni ja asennettani. Jätin entisen työni koska se tuntui kaikinpuolin väärältä valinnalta. Saan vieläkin syytöksiä joka taholta, mutta tärkeintä on että itse olen pyytänyt anteeksi ja tiedän itse että minäkin voin muuttua.
- HÄVETKÄÄÄÄ!!!!!!!!!!
HÄVETKÄÄÄ VAAA RAUHAS :D
- Hepotus
Minä olen mokannut elämässäni paljon, mutta Jumalan avulla olen saanut omanarvontuntoa ja paljon muuta. Olen saanut ihmisiltä ja Jumalalta paljon antteeksi. Missä synti on suuri, siellä armo on suunnaton!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18511391
- 575412
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462677- 402365
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131841Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441785Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut271443Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411440Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61366Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371349