Miten meni kuusaan päivittäistavarakaupat näin nopeasti alaspäin. Alkon S-kauppaa ei edes pääse, siirryin uuteen S-kauppaan. No sehän on yhtäkkiä kuin venäjän market, jos jotain on, se menee vanhaksi heti. Lidlistä ei saa edes maitoa, saati sitten tarjoustavaroita. Valintatalon ja muiden pikkukauppojen hintoihin ei ole varaa.
Turha puhua kauppojen tukemisesta kun ajamalla ajetaan isojen asiakkaaksi. No ei sen puoleen, Prismassa on aina ollut kaikkea ja niissä on päiväystäkin jäljellä. Alkokin löytyy joten sinne siis.
Ainiin muuten... jos olisin sen valtakadun kaivannon takainen kauppias, vaatisin kyllä kohtuullisia korvauksia menetetyistä asiakkaista.
Kuusaan kaupat!
7
443
Vastaukset
- Voihan kanta
HMM? Miten siis et päässyt?
- voi sibelius teitä
"jos olisin sen valtakadun kaivannon takainen kauppias, vaatisin kyllä kohtuullisia korvauksia menetetyistä asiakkaista."
Siis keneltä ja miksi?
"Alkon S-kauppaa ei edes pääse, siirryin uuteen S-kauppaan."
Saitko siis porttikiellon siihen toiseen S-kauppaan. Voisitko tarkentaa kirjoituksesi pointtia. - outo tapaus
Käyn Lidlissä aika usein. En muista että maito olisi koskaan loppunut hyllystä.
Kyllähän kauppiaat kärsii jos koko katu suljetaan,mutta eikait tämä kuoppa häirinnyt kuin liikennettä.
Käsialasta kuultaa vähän konjakki.Tai muut väkevät. - ---------1-1--------
Kyllä!
Maitoa puuttuu päivittäin. Ensiksi käydään Lidlissä ja sitten jossain toisessa kaupassa hakemassa loput. Eihän siellä Koskikarassa enää käy kukaan. Sinne mennään kauppojen takapihojen poikki eikä se oikein innosta. - ----------0-0-------
"Eihän siellä Koskikarassa enää käy kukaan. Sinne mennään kauppojen takapihojen poikki eikä se oikein innosta."
Herranen aika, mitä sinä siellä takapihoilla konttailet tai ajelet. Tietyistä suunnista nyt tietysti väliaikaisesti joutuu hiukan menemään toista kautta kun ennen. Mutta onneksi autoissakin on kääntyvät etupyörät.
Eihän tämä nyt ole ensinmäinen tietyömaa, eikä viimeinen. Mikä siitä tekee nyt noin vaikean.
Tosin muistuu suvusta yksi paha dementikko. Pystyi aika pitkälle toimimaan niin kauan kun ei tullut johonkin asiaan muutoksia. Oiskohan nyt tällä, jolla on noita vaikeuksia löytää sitä kauppaa, jotain samanlaista.- Entinenasiakas
Onko se sulle suuri ongelma jos ihmiset menee muihin kauppoihin kun tiet on sitä mitä ne on ja lopuista ei saa sitä mitä tahtoo?
Taidat olla kauppias itse kun noin kovasti riepoo. Vittuillakseni en käy Koskikurassa enää ikinä vaan osta Prismasta kaiken kun pelkät asiakkaatkin kaupassa on noin tyhmiä.
Ihan vaan tiedoksi, tunnen monta jotka ovat vaihtaneet kauppaa. Tiedän että Alkon käyttäjät käyvät edelleen, mutta minä voin sen muutaman Alkokerran käydä Prisman Alkossakin.
Ja lisäksi, sun käsiäalasta haiskahtaa paskan lisäksi nuo kaikki puolustelevat tekstit tässäKIN ketjussa ;)
No mutta, onpahan sinulla ja kaltaisillasi väljemmät oltavat joten turha sinun on siitä huolta kantaa. Kummastuttaa vaan että miksi noin voimakas reaktio kun kerrotaan tosiasioita Kuusaasta.
- eivoiollanointyhmä
Kuusaa sucks, ihan oikeasti. Voi vittu mitä väkeä tää paikka sisältää. Sisäsiittosia idiootteja jotka on kaikkea vastaan ja arvostaa vain kuusaalaisuutta joka on sama kun päänsä lyöminen puuhun. Mikään ei saa muuttua, kaikki on nykyään huonosti, mikään ei saa muuttua, miksi kaikki on niin huonosti, mikään ei saa muuttua. Ainoa mitä Kuusaalaisilla on, on betoniset tolpat, joita vaalitaan henkeen ja vereen. Niitä ei saa kaataa koska ne pelastavat koko kaupungin eikä pelastamiseen edes tarvita vieruskuntia :D
Kaikenlisäksi sairaala, pousi, prisma ja hitler.
Sekä pedofiili Kuusaalta :D XD XD
Haistakaapa paska tyhmät XD
Harvoin tapaa niin tyhmää ihmistä kun sairaalan vastustaja pedofiiliä joka ei tykkää käydä "rismassa" Ei edes uskalla sanoa "imekää mun sykkivää" koska te tyhmät tahdotte sitä :D
AAAAAHAHAHHAHAHAHAAAAA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492939Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471179
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78941