sinkkuus masentaa

niin paljon että Sydämeen koskee ja kaikki tuntuu haluttomalta. Huominenkin työpäivä vituttaa etukäteen, kun tietää mitä paskaa se on siellä ja sen jälkeen elämässä yleensä!!!!!!
9771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...sinua. Minuakin masentaa välillä se, etten ole löytänyt vielä ketään sellaista jonka vierellä voisin kuvitella viettäväni tämänkin kylmän kesän ja jonka kanssa voisin kokea jotakin muuta kuin hetken hurmaa ja sitten pelkkää etääntymistä. Pahaa tekee välillä katsella ja kuunnella kun ystävät kertovat, miten ihanaa on olla rakastunut, vaikka tietenkin olen heidän puolestaan iloinen siinä määrin kuin nyt minulle mahdollista on sellaista positiivista tunnetta elättää. Mitä hittoa rakkaus edes on, kun sitä joka paikassa niin mainostetaan. Vai enkö minä vain osaa rakastaa, olenko jotenkin henkisesti impotentti? Rakkautta on niin monenlaista, perhettä rakastaa ja ystäviä. Mutta se tietynlainen rakkaus? Hitto, onko omituista ettei ole kokenut sitä edes 17 vuoden ikään mennessä? Sinkkuus antaa tietynlaisen vapauden, mutta saa myös haaveilemaan jostakin siitä mitä kaikki mainostavat. Missä olet töissä, kun se noin ketuttaa sinne mennä? Hei, kaikilla ei ole kesätyötäkään, eli siis ei ole rahaa, mutta onneksi pappa betalar, taas pummimista... Eipä tarvitse pummata kun on omaa rahaa, ole iloinen siitä... Mutta jaksele! Aina huominen saattaa olla vähemmän paskaa...

Äänestä
  • no en mä ny mee sanomaan et sinkkuna olis rasittavaa olla..tietysti se ku on tuttu ja mullaki tyttöystäviä ollu
    mut tuo sinkkuus vaihtelua..
    mut keijuseni...mailaa jos haluut
    [email protected]
    oon 18v poika

    Äänestä

Oon aivan samaa mieltä! Ei ole kiva olla yksin.
Kaikkein pahimpia on arki- ja viikonloppu illat. Ei ole kiva mennä yksin nukkumaan. Rankan duunipäivän jälkeen olis ihanaa vaan käpertyä oman kullan kainaloon.

Äänestä

Täysin sama olo! Tuntuu että kaikki menee päin helvettiä, työpaikka on perseestä, kaikki arkipäivät joutuu olemaan yksin, koska kaverit kuhertelee muijiensa kanssa ja ovat niin vitun onnellisia. Exä soittelee ihan kuin vittuillessaan ja säälimis mielessä.

Keneenkään tyttöön ei saa mitään kontaktia, jos koittaa jutella ihan tuntemattomalle niitä näitä, saa vastauksesi aina tyyliin 'joo' ts. painu vittuun mun reviiriltä. Tästä seuraa ettei jaksa edes yrittää.

Yksi ainoista iloista on vaan vetää kännit ja senkin seurauksena saa yleensä parin päivän krapulan ja 2x pahemman masennuksen.

Tätä oloa on jatkunut jo yli vuoden, toivoisin että joku tulisi pelastamaan minut tästä paskasta.

Äänestä
  • ...musta tuntuu välillä ihan samalta. Sitten kun menee muijan kans huonosti tai jää sinkuksi niin sitten tulee taas vanhoille kavereille käyttöä. Onhan se varmasti kiva kun on aina joku juttukaveri vieressä ja kenen kans harrastaa, kaiken muun lisäksi, ei siihen enää muita tarvita eikä tuu mieleen että minkälaistahan olisi olla se yksinäinen tyyppi, niinkuin minä. Oon ollu kohta 2 v. sinkkuna ja en jaksa enää laukata baarissa vetämässä kännejä ja yrittää pokailla seuraa.

    Äänestä

jos noi luvut teidän kirjotuksissanne tarkoittaa todellakin teidän ikäänne,niin mikä paniikki teillä on?te olette nuoria ja teillä on todellakin aikaa löytää se oikea!rauhoittukaa ja lakatkaa etsimästä,niin se sit yleensä löytyy!
aurinkoista kesää!

Äänestä
  • Niin se varmaan on. Mutta välillä sitä joutuu pieneen epätoivoon, kun ei saa minkäänlaista kontaktia keneenkään. En ole omasta mielestäni mitenkään huonon näköinen tai mitään, ihan normaalipainoinen jne. mutta ei tunnu ketään kiinnostavan.

    Ehkä pitäis sitten vaan lopettaa se etsiminen niinkuin ehdotit, mutta se on aika vaikeeta, ois kyllä mukava olla joku kenelle voi purkaa sydäntään ja kenen kanssa viettää aikaa. Päästä eroon tästä yksinäisyydestä.

    Äänestä

joo mulla on ihan sama juttu.
Sinkkuna oleminen tosiaankin masentaa.
olen ite 18.. (nyt joku nalkuttaa olet niin nuori, ei sulla oo mikään kiire)
Oma sinkkuna oleminen johtuu ehkä eniten luonteestani, olen toisaalta aika ujo..

Mutta olisi tosiaankin joskus ihanaa käpertyy jonkun kainaloon tai kävellä käsikädes.. olla vaan..
tulee oikein haikee mieli aina kun näkee kaupungil nuoriapareja...

mutta kaippa se tästä..
aurinoista kevättä =)!

Äänestä
  • Se on minullakin ongelma, kun on vaan niin ujo ja ei osaa puhua oikein kenellekkään, ni eihän se seurustelu oikein voi lähteä käyntiin.

    On siinä seurustelussa kyllä omat varjopuoletkin, vaikka sitä ei tälleen pitkänajan sinkkuna tajuakkaan.

    Mutta sitä alkua ei voita kyllä mikään. Sellasta viaton kuhertelua ja käsikädessä kävelyä! loistavaa! ihastuminen on ehkä paras tunne maailmassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies19 kirjoitti:

niin paljon että Sydämeen koskee ja kaikki tuntuu haluttomalta. Huominenkin työpäivä vituttaa etukäteen, kun tietää mitä paskaa se on siellä ja sen jälkeen elämässä yleensä!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu