tai molemmat oltaisiin toimittu toisin jos oltais tiedetty mikä show tästä syntyi. Kävelty ja juteltu.
Olisin toiminut toisin
8
214
Vastaukset
- Kävellää ja jutellaa
Eikö kannattaisi vahingosta viisastuneena tehdä se vielä, kuka tietää vaikka se show olisi vasta menossa pahemmaksi.
- ap.
Voi olla että show:t vasta alkaa....mut ei oo helppo mennä toisen luo, et hei jutellaanko vähän?
- vai kuinka
ap. kirjoitti:
Voi olla että show:t vasta alkaa....mut ei oo helppo mennä toisen luo, et hei jutellaanko vähän?
Mikä siinä nyt niin vaikeeta on? Ootteko pannut? Jos olette, niin ei se nyt sen vaikeampaa ole.
- ap.
vai kuinka kirjoitti:
Mikä siinä nyt niin vaikeeta on? Ootteko pannut? Jos olette, niin ei se nyt sen vaikeampaa ole.
Ei olla, onneksi. Ihan viattomasti ois tarve tai melkein välttämätöntä jutella...
- Helppoa tai ei
ap. kirjoitti:
Voi olla että show:t vasta alkaa....mut ei oo helppo mennä toisen luo, et hei jutellaanko vähän?
Ei se kovin helppoa ole, totta. Mutta helpompaa kuin se alkava show, joka johtaa kumminkin siihen, että mistään ei tule mitään ja kummatkin riutuu entistä pahemmin.
Mä oon yrittänyt pystyä siihen ja toivon, että toinenkin haluaa samaa. Kaikki on tarpeeksi sekavaa muutenkin, niin olisi kiva, että voisi sitten sen vastapainoksi ottaa rauhassa sen toisen kanssa ja selvitellä asioita. Sellaisia rauhallisia hetkiä, jolloin voi vaan kävellä rauhassa ja jutella vähän. - lenksu
Helppoa tai ei kirjoitti:
Ei se kovin helppoa ole, totta. Mutta helpompaa kuin se alkava show, joka johtaa kumminkin siihen, että mistään ei tule mitään ja kummatkin riutuu entistä pahemmin.
Mä oon yrittänyt pystyä siihen ja toivon, että toinenkin haluaa samaa. Kaikki on tarpeeksi sekavaa muutenkin, niin olisi kiva, että voisi sitten sen vastapainoksi ottaa rauhassa sen toisen kanssa ja selvitellä asioita. Sellaisia rauhallisia hetkiä, jolloin voi vaan kävellä rauhassa ja jutella vähän.Minnepäin kävelette (kehää)?
- kyllä mulle käy.
kun sinä näet minut seuraavan kerran,tule minun luo,niin mennään kävelemään ja puhumaan.ei voi olla niin vaikeeta.
- sitä päivää odotelle
Niimpä niin,puhumalla ne asiat selviää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921