Itae en ole koskaan syönyt ja enpä taida syödäkään.
Valtava kebabskandaali Suomessa – Katso, onko kantapaikkasi listalla
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119332-valtava-kebabskandaali-suomessa-–-katso-onko-kantapaikkasi-listalla
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8622527
Oliko myös hyvin riippunutta teinixiä tarjolla, ehkä kannattaisi testata lihan DNA
"Miehen ruumiin osia myytiin kebab-ravintolaan"
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2009111410600828_ul.shtml
"Girl’s body ‘chopped up in kebab" Teinityttö murhattiin, jauhettiin kebabbiin ja syötettiin asiakkaille.
http://www.metro.co.uk/news/article.html?in_article_id=50474&in_page_id=34
"Pizzasta löytyi karvakasa" Hiuksia?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200806087766552_uu.shtml
"Ruotsalaisen pizzerian kellarista löytyi kolme lammasta"
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Ruotsalaisen pizzerian kellarista löytyi kolme lammasta /1135249859269
Muistakaa syödä
14
190
Vastaukset
- Kebabskandaalin ruma
puoli: ihmiskauppaa ja kiskontaa
Tänään julkisuuteen tullut skandaali Lihaliike Agalin toiminnassa on ollut poliisin ja tullin tutkittavana jo viime keväästä asti. Tutkintaa vetää keskusrikospoliisi, mutta siihen osallistuu myös tulli ja Varsinais-Suomen poliisi.
Tällä hetkellä turkulaista liikemiestä pidetään rikossarjan pääepäiltynä. Hänen lisäkseen epäilyinä on neljä muuta henkilöä. Yhteensä viisi ihmistä on tutkinnan aikana vangittu. Kaksi henkilöä on edelleen vangittuna.
Liikemiehen ja hänen lähipiirinsä epäillään harjoittaneen ihmiskauppaa, laittoman maahantulon järjestämistä ja kiskonnan tapaista työsyrjintää. Näiden lisäksi tutkinnassa on neljässä yrityksessä tapahtuneita talousrikoksia: törkeitä veropetoksia ja törkeitä kirjanpitorikoksia. Näiden päälle tulevat vielä terveysrikoksia.
Elintarvikevalvontavirasto Evira huolehtii rikosvyyhdin suomalaisille aiheuttamasta vaarasta. Eviran lakimies Jorma Pitkänen kuvaili Uuden Suomen haastattelussa Lihaliike Agalin aiheuttaneen ihmisille "vakavaa terveysvaaraa".
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119334-kebabskandaalin-ruma-puoli-ihmiskauppaa-ja-kiskontaa - syökää **kkaa
eh heh heheh. Ainahan sitä on hehkutettu, kuinka tärkeää tämä ulkomaalaisten kebabbiloiden invaasio on, hehhheh.
- HIL.47
Nyt kajaanin päättäjät tukisyömään.
- Niillä hinnoilla
on pakko käyttää orjatyövoimaa ja jauhaa laiskat palkkaa vailla olevat kebabiksi. Onkohan se sitä Justinin "rapsehtimista"?
- isäntämiesyks
Lisää vaan suvaitsevuutta,karvakäsiä ja paskaa.Se on sitä punavihreää kansainvälistymistä, jota Kajaanissakin näkee.
- ota karvakikkare
ei muutakn paskokkareitten täyttämää kebabbia myös politiikoille.Eihän se ole rasismia,vaan monikulttuurista kanssakäymistä,jossa karvakourat nauraa meidän typeryydelle ja sinilmäisyydelle kuten ovat tehneet siitä asti kun ovat päässeet ns.vääräuskoisten hyysättäväksi.
- tuhteja kebabbeja
Mihinkähän nämä kadonneet nykyisin päättyvätkään?
- namiaonse
eihän tuossa ollu yhtään Kajaanilaista yritystä! Kuitenki kaikki haette kepappia elkää valittako..
- Syö sinä vaan.
Meitä on tosi paljon jotka ei syö kebabia eikä muutakaan roskaruokaa.
- kebabbia!
Kajaanin linja-autoasemallla Lorissa tosi hyvä ja pyhdas, maittava ruoka,hyvä asiakaspalvelu ja hommat luistaa.
Ostan annoksia mukaan, ovat tosi maittavia ja hintansa väärtejä, omistaja ja työntekijät ovat ystävällisiä ja alansa taitavia, annokset kohtuuhintaisia ja todella maittavia,vatsat täyteen ja kiitos edellä mainitulle LORILLE!
- nami puudeli
Mitähän se nami todellisuudessa onkaan?
- jak
nii....ja ne mausteet........vetävät kuulemma kädellä kepappilihoihin omat mausteesa.
- allahheitämakkaralla
http://4.bp.blogspot.com/_zwrbKaUwLvc/RvwVJLKtc4I/AAAAAAAAAAM/FLj3nsG-FmE/s400/Muhammed syö lasta.jpg
- sdggterdsfgty3
tänään kävin syömässä hyvää kebabbia, nam!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770