Eli kumpaa jalkaa asentoon ja lepoon mennessä siirretään? Meillä opetettiin, että oikea jalka liikkuu ja vasen pysyy paikallaan, mutta nyt sitten opetettiin toisinpäin.
Asento/Lepo
siis mitä?
3
848
Vastaukset
- pellex
Ihan sama. Samaa kategoriaa toimistokäyttäytymisen ja tupatarkastuksen kanssa.
Vain taistelukoulutuksella on sitten väliä, jos tuon laitoksen taitoja tarvitaan. Joku, josta ei ole ollut aikanaan oikeaan sodankäyntiin tai edes maastoharjoituksiin, on luonut noita käytäntöjä toimistopoterostaan.
Kysy kantiksilta, keskitytäänkö pellepuuhiin vai opetellaanko sotimaan. - oiikea soturi
Asento= vasen jalka liikkuu
Lepo= vasen jalka liikkuu
Asennon jälkeen käskettäessä:
Opel=oikea jalka liikkuu - Alik Paronen
ASOLE = molemmat jala ilmassa
LEIU = leijut ilmassa
LASK = laskeudu maahan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit425320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134603Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1623155Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251940
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469