2 jätkää lähös krabille 20.1 . hotelli oa nang villa resorts .onko muita lähdössä samaan aikaan ja onko tietoo hotellista?
krabille 20.1.2012
8
317
Vastaukset
- Käärme
Täällä kans pariskunta lähtee Ao nangiin samana päivänä. Hotellimme on Krabi resort. - Niin, miten sen "lomakellon" sais sitten paikan päällä hidastumaan.?!!!!
- käärme
Onnex se kello siä paikan päällä ei hidastellut, en tykännyt paikasta lainkaan. Mutta huom. tämä on vain minun mielipiteeni.
- samaa mieltä
En viihynyt minäkään, onneksi oli omatoimimatka vaihdoin 5 päivän jälkeen maisemaa.
- Villasukat67
samaa mieltä kirjoitti:
En viihynyt minäkään, onneksi oli omatoimimatka vaihdoin 5 päivän jälkeen maisemaa.
Selittäkää hiukan mikä paikassa tökki! Itse mietin juuri khao lakin ja krabin väliltä..
- Krabille
Villasukat67 kirjoitti:
Selittäkää hiukan mikä paikassa tökki! Itse mietin juuri khao lakin ja krabin väliltä..
Paikassa ei tökkinyt mikään! Aivan loistovalinta! Oltiin Aonangis 3 vuotta sitten ja taas mennään maaliskuulla. Phuketissa käytiin viime vuonna ja tykättiin ehdottomasti enemmän Aonangista. Ihanat ihmiset, kiva ranta hierojineen, helppo lähteä saarille pitkähäntäveneillä, hyvä ruoka.
Tykätään myös menosta ja kyllä me ainakin löydettiin kivoja menomestoja ihan siitä rantakadun tuntumasta (olivat vähän niin kuin piilossa varsinaisten liikkeiden takana.)
Paikka oli myös edullisempi kuin Phuket. Tokikin hintataso saattaa olla Krabillakin noussut. - käärme
Villasukat67 kirjoitti:
Selittäkää hiukan mikä paikassa tökki! Itse mietin juuri khao lakin ja krabin väliltä..
Mulle tuli semmoinen fiilis, että Ao Nang oon kopioinut tosi kehnosti Phuketin toimintaa. Räätäli kun kuuli, että olemme seuraavana päivänä lähdössä kotiin eikä mitään vaatteita enään teetetä, oli sanonut, et helvetin hyvä kun lähdette. Ukkoni vastas siihen, et mekin olemme tyytyväisiä. - Sit se livemusiikki baareissa, Sangin kera sitä kuunteli, mut..... Ens talvena mennään Vietnamiin, kait?-
- tulipahan käytyä
Terveiset vaan Ao nangista, eilen kotiuduttiin. Aikamoinen ilmastomuutos shokkiefekti, yli 30 asteen lämmöstä lähes 20 pakkaseen. No, toisaalta siellä olikin vähän liian kuumaa valkoihoiselle.
Paikkana kohde juuri ja juuri menettelee, rannat on kyllä mun mielestä hanurista, no, nimesinkin paikan maailman suurimmaksi lasten kahluu altaaksi. Ei kovin hääppöstä taapertaa kilometrin mereen ja vesi on napaan asti.
Edellisellä kerralla oltiin Phuketin katalla, siinä on sentään RANTA, ja kunnon mainingit. Varovainen yhteenveto: Krabilla kaksi kertaa, ensimmänen ja viimeinen.- Krabille
Me oltiin kans Katalla vuosi sitten ja aallot oli välillä pelottavan isot.
Aonangin ranta on pieni, mutta mukava ilman aurinkotuoleja ja niillä rahastajia.
Mahdoitko olla Noppharat Tharan rannalla, koska Ao nangin rannalla ei kyllä tarvinnu kävellä kovinkaan kauas kun oli jo syvää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1111789Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101749Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1111691Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541432Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341378Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483985Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50951Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115901Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298892Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347838