SAmalla häpeän itseänikin. MIten ihmeessä saatoinkin rakastua tuollaiseen petturiin. Hälle nauraa nytkin kaikki jotka hänet tuntee. On kuuleman kihahatanut k___n päähän.
Häpeän ex miestäni
6
413
Vastaukset
- AchmedDeadTerrorist
pettäjät ja petturit ovat kurjia ihmisiä. se on jotain että ihminen on hyvin epäkypsä kaikilla tavoin vielä.
mä olen kuitenkin aivan varma siitä että itse he kärsivät siitä kaikkein eniten itse sillä sellainen petturuus mustaa sielun täysin jonka kanssa kuitenkin joutuu elämään sitten lopunelämäänsä.
ei sellainen ihminen joka on täynnä kurjia tekoja toisille kykene rakastamaan aidosti ketään koskaan ollenkaan. niin kauan se jatkuu kunnes on ymmärtänyt todella syntinsä ja hyvittänyt ne. tehnyt totaalisen elämänmuutoksen.
se tietysti vaatii ensin ymmärrystä ja tajuamista että on edes tajunnut niin toisille tehneensä ja sitten sen myöntäminen itselleen ja toisille.
sen jälkeen se vaatii pitkää katumusta ja kaikkien kurjien tekojen hyvittämistä tai ainakin sen yrittämistä kaikin mahdollisin keinoin.
otan osaa. mutta jos petturiin tutustuu niin kyllä pettureista on yleensä ne petturin merkit ilmassa hyvin nopeasti jos vaan pitää silmänsä auki ja korvat höröllä. käytös sen kertoo se on ihan varma. eikä petturiin siksi pitäskään rakastua koska eihän sellaisessa ihmisessä joka ei kohtele hyvin pitäskään olla mitään rakastettavaa. ihmisissähän pitäs rakastua hyviin puoliin eikä kurjiin. jos ihminen on kurja ja silti sellaiseen kurjaan tyyppiin muka rakastuu ei rakkaus ole varmasti aitoa, vaan jotain muuta. aito rakkaus perustuu aitoon välittämiseen ja toisen hyvin kohteluun aina. että haluaa toiselle parasta ja toimii myös siten. aito rakkaus saa jokaisen meistä ylittämään itsensä ja halun olla parempi ihminen. otan osaa, pääset varmasti yli petturistasi kun mietit sitä hänen petturuuttaan ja epäkypsyyttään. jos kerran on petturi on yleensä aina.
tuskin kukaan sellaista petturia elämäänsä kaipaa joka jälleen pahoittaisi mielen ennenmin tai myöhemmin pettämällä tavalla tai toisella koska hän ei aidosti kykene rakastamaan niin niinhän siinä kävisi taas uudestaan.
joten olet varmasti onnellisempi ilman ei epäilystäkään.
ota se kokemuksesi tärkeänä oppina siten vastaan.
olet onnekas jos opit etkä toista virhettä enää, silloin ei kokemus mennyt hukkaan vaan siitä tuli arvokas sinulle, teki sinusta paremman ihmisen.
tsemppiä- H.K
Niin, facit i hand, jos olisin tiennyt silloin sen mitä tiedän nyt niin ei tuo ihminen olisi edes saanut mahdollisuutta.
Minun elämänkatsomus ja moraalini on aivan toista luokkaa kuin hänen
Hän vain osasi olla niin hurmaava ja olin kai hänelle jonkinlainen trofé joka hänen piti saada. Teki työtä vuosia voittaakseen luottamukseni ja sitten ei arvostanutkaan.
Minua hävettää että olin kuitenkin niin höynättävissä.
- Exnainen_hävettää
Häpeän ex-naistani, en oikein koskaan kehdannut olla hänen kanssaan missään julkisesti, kiva tyyppi luonteeltaan, mutta ei kovin nätti.
- ihmehyypiö
Kauneus on katsojan silmissä rukasi exäni sanoa
- TurkuTurku
Häpeän ex tyttöystävääni, kerroin hänelle joskus että olisi tykänyt hänestä yli kaiken ja hän on se paras.. Lisäksi kerroin ja uskottelin että olisin kaikille kertonut hänestä kaikille..... en kertonut juuri kenellekään enkä tunnustanut että chillasin & panin vain häntä. Teatteria siinä missä 1,5v etsin uutta ja parempaa, enkä ole edes pahoillani siitä hehehee :)
- jk
niinkö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1121814Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101754Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1121728Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541434Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341380Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483998Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50955Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115903Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237894Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347858