Onko kellään kokemusta vastaavasta vaivasta. Sulake, (7.5A) jonka takana on mm. keskuslukituksen kauko-ohjaus, sisävalot, radio ja ajotietokone, kärähtää vähän väliä.
Joskus kun on vaihtamassa sulaketta niin se kärähtää samantien. Olen yrittänyt etsiä
vikaa mm. ovien läpivienneistä mutta tuloksetta. Missä muuten sijaitsee anturi joka ilomoittaa ajotietokoneelle polttoaineen kulutuksen?
Avensis -01 polttaa sulakkeita
4
624
Vastaukset
- a
Jos ei täällä joku osaa antaa vinkkiä suoraa tohon sulakejuttuun, kannattaa ehkä viedä auto jollekkin, kellä on sähkövikojen korjaamisesta kokemusta.
Polttoaineen kulutuksen anturia ei ole olemassa, vaan ajotietokone laskee kulutetun bensan määrän ruiskusuuttimien aukioloajoista, ja ehkä jostain muista parametreistä. - haulis
Syy sulakkeen palamiseen oli sisävalon polttimossa. oli kääntynyt vinoon ja otti runkoon kiinni!
- trtff
Vaihda romusi autoon.
- haulis
trtff kirjoitti:
Vaihda romusi autoon.
Taidat olla vähän aivoistasi apina romuna, kun täällä roikut aikuisten ihmisten palstalla. Vaihda edes sulake päähäsi kun pääset rautahäkkiisi ja syö banaani, pieni siivetön kärpäsen kokoinen löysäpää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242022Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1341933Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101807Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561474Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5311103Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115921Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348894