olla mulle niin tyly
Älä viitsi
7
220
Vastaukset
- Niinkö luulet
katohan vaan. :((((
- persoonallista
Etpä taida olla kovin kiltti,tai yksi sinä on kiltti,toinen taas ei ja kolmas painii siinä välimaastossa.
- Hame kangas ei kulu
Kiltti on skotti hame, kiltti olet sinä, kiltti olen - kukahan viellä täyttää nämä kriteerit.
- kiltti olen
kaipaan kovaa en kosteaa.
- ei pikkutytteli
Naisen ei tarvii olla kiltti ,
Se on sitä miehen pienimunaisuutta, jos ei muukun kilttipikkutyttö kelpaa
Itse jos mies olisin (mitä en onneksi tule koskaan olemaan) haluaisin topakan naisen jolla olisi normaali itsetunto enkä mitään piipittävää pikkukakaraa joka on aina johonkin tyytymätön ja silti sanoo kiltisti joojoo kulta.
Ehkäpä se onkin siinä et kun oon kerta niin TUHMA nainen tarviin viereeni vähän
Tuhmemman miehen ;p- kiltti olen
Sun mielipide toi. Mä annoin ehkä turhan tuhman kuvan ittestäni ja mies liukeni, kun saippua veteen. Ehkäpä sä sen takia olet täällä inisemässä, jos säkin annat liian tuhman kuvan itsestäs? Mene ja tiedä, eikä mua oikeestaan kiinnostakaan. Oon kyllä ihan aikuinen, hyvällä itsetunnolla varustettu nainen, enkä mikään "anna anteeksi olemassaoloni" pikkutyttö. Kiltteys ei tarkoita, että on mikään jees jees tyyppi.
Kiltteys voi tarkoittaa myös herkkyyttä ja silloin tylytys sattuu.
- shhh.
Et oo kiltti etkä tuu olemaan, etsä tuosta muutu. =(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1241984Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331910Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101804Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561470Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5231091Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50978Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115920Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347889