Minkälaista tarjontaa tulevalle hiihtolomalle on?
Mikäs on lumitilanne Pyhäjärvellä?
10
127
Vastaukset
- kommentaattori123
Lunta on maassa!
- kierrä kaukaa
Kierrä kaukaa se paikka!!!Naapurissa parempi lumitilanne.
- SUKSI.
Lunta on ,ja parempaa kuin naapurissa.
- poikkeavien paikka
Pyhäjärven talvitarjonta :
-Valtuuston hupikokoukset
- Haapajärven perseennuolenta
-Lentokentän valutalkoot
-täydenkuun koikkelointi
-Selällään vai kontallaan kisat
-Jääkiekon MM-kisat
-Samassa hallissa voi katsoa kun miehet hyppii toistensa selkään.
Kaikkea löytyy, tervetuloa vaan. - täysi kuu
Ja kesällä ketkuttelua.
- GINI.
Kylläpä hemulilta kuulostaa. Tulempa ryyppeemään. Plup Plup röyh.
- varma saanti
GINI. kirjoitti:
Kylläpä hemulilta kuulostaa. Tulempa ryyppeemään. Plup Plup röyh.
Taidan sittenkin varata mökin Rukalta,jos saan,,,,,
Vastaus tuli jo, kyllä saat.
- kyömä-nokka olli
Tietysti kannattaa käydä ihan paikan päällä kahtomassa elämää suurempaa pyhäjärvee.Ennakkoon voin kyllä kertoo,että takuulla ylläryt miten pintaa syvemältä se meno siellä on ei muuta kuin teretulemas!!!Meillähän on slougan meillä tykätään tule tänne ota kamera mukaan ja räppäse kuva siitä missä tytöllä on sormi nenässsä,joka toivottaa kaikki teretulemas.
- harhaanjohtaja.
Täälläpä ei asukkaan mitään nokankaivajia.
- Vain filippos
Lunta on ja lisää on luvassa joten on missä sivakoida. Latumestari pitää ladut hyvässä kunnossa että kelpaa liuútella suksilla. Monet valaistut ladut löytyy Pyhäjärveltä ja järvelläkin voi hiihdellä vaikka vanhoilla leveillä puusuksilla jos lumipeite ei kannattele nykyajan kaposempia malleja.
Eikä hiihtäjän tarvitse muuta kuin nauttia ulkoilusta ja Pyhäjärven raittiista ilmasta, päätöksenteot voi jättää niille joille ne kuuluu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242022Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1341933Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101807Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561474Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5311103Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115921Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348894