Ovat helsingin herrat ja rouvat näköjään oivaltaneet asian oikean laidan ja tehneet esityksen uudesta kuntakokonaisuudesta:
KANKAANPÄÄ, HONKAJOKI, LAVIA JA JÄMIJÄRVI ja mahdollisesti Karvia.
Näin on hyvä.
Saavat Kankaanpään suuret herrat vähän miettimisenaihetta.
UUSI KUNTA
3
91
Vastaukset
- 1992 Pohjois-Satakun
TÄYTTÄ HÖLYNPÖLYÄ JA POLIITTISTA PELIÄ, EI OLLUT OIKEA KARTTA.
Ministeriö: Esitys uudesta kuntakartasta on yhä kesken
13.1.2012 12:45 | 6 |
A A HELSINGIN SANOMAT
Valtiovarainministeriön mukaan Suomen Kuvalehden perjantaina julkaisemat kartat eivät ole Suomen kuntarakennetta pohtivan työryhmän esitys. Työryhmän puheenjohtaja, valtiovarainministeriön ylijohtaja Päivi Laajala sanoo, että työryhmän esitys on kesken ja se julkaistaan helmikuun alkupuolella.
"Toivon, että työryhmälle annetaan työrauha," Laajala sanoo tiedotteessa- Hölynpöly miehelle
Näkyy hölynpölymies kunnostautuneen oikeen oikeen urakalla kommentoimaan hölynpölyjä. Taitaa olla kokoomuksen vaalityöntekijä silottelemassa ennenaikaista lipsahdusta puolueelle parhain päin.
Alle pari kuukautta aikaa kuntauudistuksen julistukseen ja yrität vielä uskotella että toi kartta siinä ajassa oleellisesti muuttuisi. Ethän sinä usko itsekään omiin juttuihisi :) - Tietoo"keittiöstä"
Hölynpöly miehelle kirjoitti:
Näkyy hölynpölymies kunnostautuneen oikeen oikeen urakalla kommentoimaan hölynpölyjä. Taitaa olla kokoomuksen vaalityöntekijä silottelemassa ennenaikaista lipsahdusta puolueelle parhain päin.
Alle pari kuukautta aikaa kuntauudistuksen julistukseen ja yrität vielä uskotella että toi kartta siinä ajassa oleellisesti muuttuisi. Ethän sinä usko itsekään omiin juttuihisi :)Hölynpölynmies tuntuu olevan joku noit Väyrysläisii. Kyl se on nyt juurikin, niin kun Suomen Kuvalehti on ilmoittanut. Itse olen sattumalta niin lähellä näiden tositietojen "kirnussa", että noinhan se vaan tulee toteutumaan. turhaa se on täällä köyhällöisessä kunnassa toista väittää. Tämä päätös tullaan julkaisemaan sitten aikanaan ja sen jälkeen napinat pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1151840Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101763Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1131754Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2551437Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341382Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861008Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50960Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115907Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237901Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347861