Riippumatta mihin leiriin kuuluu tai pelaako niin eikö Suomen valtion (eli meidän) omistaman yhtiön palvelut tulisi tuottaa siten että ne ovat kaikkien käytettävissä? Kuitenkin Veikkaus toteuttaa nettiarpansa sellaisella tekniikalla että se vaatii Windowsin ja IE:n, eipä toiminut Seiskassa Foxilla ei Operalla Arvat vaikka Java on uusin... saati sitten Ubuntussa.
Löytyisikö html5 -tekniikasta vaihtoehtoa jolla Arvat saataisiin kaikkien käyttöön käyttöjärjestelmästä ja selaimesta riippumatta?
Veikkaus on siitä hyvä yhtiö et sen varoilla rahoitetaan paljon yhteiskunnan kannalta tärkeitä asioita jotka ilman Veikkausvaroja jäisivät ilman mitään tukea, joten asia on aika merkityksellinen... jokainen antamaan palautetta yhtiölle!
Löytyisikö html5 -tekniikasta vaihtoehtoa jolla Arvat saataisiin kaikkien käyttöön käyttöjärjestelmästä ja selaimesta riippumatta?
Veikkaus on siitä hyvä yhtiö et sen varoilla rahoitetaan paljon yhteiskunnan kannalta tärkeitä asioita jotka ilman Veikkausvaroja jäisivät ilman mitään tukea, joten asia on aika merkityksellinen... jokainen antamaan palautetta yhtiölle!
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kertokaas minkä ministerin toimenkuvaan Veikkauksen asiat lähinnä kuuluvat niin joutessani voin rustata hälle postia aiheesta. Veikkaukselle joskus olenkin asiasta huomauttanut.
Tuotonjaosta vastaa opetus- ja kulttuuriministeriö (opetusministeri Jukka Gustafsson ja kulttuuri- ja urheiluministeri Paavo Arhinmäki). Toimintaa valvoo sisäasiainministeriö jonka ministeri on Päivi Räsänen.
Veikatkaapa ja arvatkaa, mikä on Windows-käyttäjillä pienenpieni, mutta Linux.käyttäjillä hirmu iso? No kerneli.
Kellä on suurin EGO?
Jos haluu auttaa niin Veikkaus on varmaankin paras tapa antaa rahansa... ja voihan siinä voittaa itsekin jotain. Monet keräykset kun on vain huijausta.
Toimiihan nuo ainakin Ubuntussa Firefoxilla.
http://aijaa.com/004069354776
Ai miten?
Kirjaudut palveluun ja pelaat.
Antaa näin:
http://aijaa.com/005529364487
Lopeta runkku näsäviisastelu ja kerro miten saat toimimaan! Jotain ihme kikkailuja olet harrastanut.
Ei kikkailua. Ensin asensin veikkauksen vaatiman javan ja sitten pelitilille 100€.
Ahaa, eli kääntämistä ja komentoriviloitsuja tarvitaan sillä sun-java6:lla ei toimi.
"ja sitten pelitilille 100€." Maksoiko se Java?
Ja miksi et voi saatana vastata kysymykseen! Kerro nyt mikä Java ja miten sen asensit, vai heitätkö vain paskanjauhantaa kun vastausta ei kuulu!
Älä paina tätä linkkiä!
Veikkauksen arvoista voi voittaa 2 euroa, jos on tuuria. Humpuukia koko arvat.
Tai muutamia satasia.
Netiarvoissa on yhtä suuri mahdollisuus voittaa kuin kioskeilta myytävistä arvoista, eli tosi pieni. Katsokaapa arpojen voitonjaot, päävoittoja yksi.. pikkuvoittoja paljon.
Yleensä tulee panos takaisin tai pari euroa yli... olenpa voittanyt nettiarvalla yli kymmenentuhatta euroa! Mahdollisuus on mutta pieni.
nettiarpa.com :ssa vasta pieni mahdollisuus on voittaa. talletat rahaa ja saat rahasi bonuksen myötä tuplana pelitilillesi. pelaat sääntöjen vaatimalla tavalla vähintään 20 kertaa talletuksesi määrän panostuksia rulettiin tai black jackiin ja yrittäessäsi kotiuttaa voittoja kuulet että rulettia ja black jackia ei lasketa tuohon talletuksen kierrättämiseen. eli sama vaikka pelaisit lopun ikääsi, jos kiinnostus on näissä peleissä, niin koskaan et voi kotiuttaa voittojasi.
Eikö vieläkään ubutubuilla pääse veikkauksen nettisivuilla pelaamaan?
Ainahan veikkaus on toiminu Ubuntulla. Windowsilla en uskalla edes kokeilla, kun joku troijalainen kääntäis voitot tappioiksi kumminkin.
Kyllä nuo vaan ubuntu-ongelmilta kuulostaa! Winukalle täysin tuntemattomia.
pelkoneuroosi niillä uputupun käyttäjillä että kaikki niitä huijaa niinku varmaan huijaaki
Niin on wintöötpelkoneuroosi. Pankkitroijalaiset ei toimi Ubuntussa, joten voin huoletta pelailla ja siirtää voitot pankkitilille ;)
linkkuralla pelaileen ubuntu-käyttäjä saa raivarin jos huomaa että joku linkkuralla pelailee