Tässä iässä sanot.
Rakkaudella ei ole enää merkitystä.
Tässä iässä...muut asiat
ovat tärkeimpiä..raha, turvallisuus, terveys..
Hupsu.
Tässä iässä ei vaan tavoita
enää satakielen laulua keväisin.
Tässä iässa taivas on jo tummempi.
ja lehdet näyttävät vihreämmiltä..ei muuta eroa
oikestaan..sade vaan virkistävämpi..eikä auringon lämpö
ei enää lämmitä vanhoja luita..ei varpaita tarvitaan
villasukat kesälläkin..
Tässä iässä kuitenkin kevät on vielä orastava
lupaus. Uudesta elämästä.
Etkö näe.
Mikä sinut sokaisi.
Elämän kovuusko.
Terveyden menettäminen juuri
nyt. Alkavan kevään kynnyksellä
juuri nyt kun avasin ikkunan...
tuuletaakseni ajatuksiani...
Älä sano että, luovutit..taistelun juuri nyt.
minä vaimosi. Etsin rantatossuja nyt.
Kengäröykkiöstä joka täyttää vaatekomeromme
koko pienen lattian...kuka tomppeli omistaa näin monet
kenkäparit? - kysyn sinulta..surullisena..eikö yhdet
riittäisi..kyllähän ne kestäisi tämän loppuelämän
hyvinkin....kulkea. Nämä loputtomat tutut kadut ja
kujat..ja kallioiden harjanteet..rantatiet..hiekkatiet...
jatkan..kunnes muistan..minähän voin valita. Suuntani vielä..
Miksi luettelen sinulle paikkoja..aivankun et muistaisi
itse? tarttuuko alakuloisuutesi jo minuunkin.
ja hämmästelen puheitasi rakkaudesta..
katso, nyt? pystyn tekemään vielä kolmea asiaa.
Pystyn jopa laulamaan...samaanaikaan.
Kun etsin, kuuntelen ja yritän vielä muistaa..miksi.
Sainhan sinut nauramaan oma vanha..hupsuni.
Tsau:Friidu
Olet niin väärässä..
Tsau.
1
56
Vastaukset
- Eremita
Elämänväsymys on toisille totaalista, toisille tiapäistä..asenne ja ympäristö ratkaisee.
Oikein mieleenkiintoinen tähän amuun ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874