vaikka valitsisitkin aina toisin, vaikenisit tuhat kertaa, kääntäisit selkäsi, ei mikään muuta tätä tunnetta. Pysyn aina kutsunkantaman päässä, valmiina rakentamaan sillan yli myrskyävän Atlantin, raivaamaan uuden sataman.
Ja vaikka nämä sanat katoaisivatkin tänne, koskaan tavoittamatta sitä oikeaa, on ne lyöty syvälle tähän sieluun ja katseesi valoi eilen sille sinetin. Ketään, toista, en tule rakastamaan samalla tavalla. Tätä tunnetta en voi voittaa, en eksyttää, en väsyttää. Antaudun. Yhä uudestaan. Antaudun.
Vaikka
10
478
Vastaukset
- aaltojen armoilla
Kaunista.
- kulkisitkin...
Kiitos. Joskus vain on kannettava vastuunsa toisesta, etenkin silloin kun on itse löytänyt oman vahvuutensa.
- luotain pois..
äänestä
askeleesta
työn jäljestä
tuttuuden tunteesta
löydät
vaikka tuhannesti vaikenisi
senkin
luotain. - oleminen siinä
Näin se vain on, rakkaus joka on minussa sinuun. Miksi sitä miksikään muuttaisin...Antaudun siihen.
- Syvällisiä sanoja
Vaikuttavia, syvällisiä ja herkkiä sanoja on kirjoittajilla ollut sydämessään. Rakkauden sanoja, jotka pysähdyttivät miettimään elämää . . ja sen ihmeitä.
Niitä lukiessa tunsin iloa siitä, että vielä on olemassa kauneutta, hyvyyttä ja rakkautta.
- Kauniita ajatuksia..
Kauniita ajatuksia mutta jäävät ilman sitä pohjaa kun eivät käy toteen oikeassa elämässä vaan jäävät vain tälle sivustolle ja häviävät päivän tai parin jälkeen tähän loputtomaan bittiavaruuteen.
Kirjoittaisit kirjeen, sähköpostiviestin tai vastaavan ja osoittaisit nuo sanat sille ihmiselle jolle haluat ne sanoa.
Hyvää lauantaita kaikille palstalaisille. :) - ap:lle
Rakastan sua enemmän ja enemmän, se tunne vain vahvistuu päivä päivältä.
Haluan sua ihan mielettömästi.- kulkisitkin...
Toivottavasti tiedät kenelle kirjoitit, sillä minä en tiedä kenelle minä tässä vastaan. Mutta samansuuntaisia ajatuksia täälläkin.
- menee jollekin taas
kulkisitkin... kirjoitti:
Toivottavasti tiedät kenelle kirjoitit, sillä minä en tiedä kenelle minä tässä vastaan. Mutta samansuuntaisia ajatuksia täälläkin.
Minäkin lueskelen ja joskus vastailen enkä koskaan tiedä kuka sen saa.
Tämä on sellainen lohdutuspalsta. Aina ei ole irl enää mahdollisuutta edes haaveilla, sen verran selväksi tuli. Valitsit toisen,vaikkakaan et ollut ihan
varma. Meidän hmmm "vahvuus" nin siihen tuskin yllät kenenkään toisen
kanssa.
- second best?
Varo ihmistä, joka valitsee aina toisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1201924Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1251818Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101778Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561454Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341386Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4961038Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50969Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115912Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347874