vaikka valitsisitkin aina toisin, vaikenisit tuhat kertaa, kääntäisit selkäsi, ei mikään muuta tätä tunnetta. Pysyn aina kutsunkantaman päässä, valmiina rakentamaan sillan yli myrskyävän Atlantin, raivaamaan uuden sataman.
Ja vaikka nämä sanat katoaisivatkin tänne, koskaan tavoittamatta sitä oikeaa, on ne lyöty syvälle tähän sieluun ja katseesi valoi eilen sille sinetin. Ketään, toista, en tule rakastamaan samalla tavalla. Tätä tunnetta en voi voittaa, en eksyttää, en väsyttää. Antaudun. Yhä uudestaan. Antaudun.
Vaikka
10
486
Vastaukset
- aaltojen armoilla
Kaunista.
- kulkisitkin...
Kiitos. Joskus vain on kannettava vastuunsa toisesta, etenkin silloin kun on itse löytänyt oman vahvuutensa.
- luotain pois..
äänestä
askeleesta
työn jäljestä
tuttuuden tunteesta
löydät
vaikka tuhannesti vaikenisi
senkin
luotain. - oleminen siinä
Näin se vain on, rakkaus joka on minussa sinuun. Miksi sitä miksikään muuttaisin...Antaudun siihen.
- Syvällisiä sanoja
Vaikuttavia, syvällisiä ja herkkiä sanoja on kirjoittajilla ollut sydämessään. Rakkauden sanoja, jotka pysähdyttivät miettimään elämää . . ja sen ihmeitä.
Niitä lukiessa tunsin iloa siitä, että vielä on olemassa kauneutta, hyvyyttä ja rakkautta.
- Kauniita ajatuksia..
Kauniita ajatuksia mutta jäävät ilman sitä pohjaa kun eivät käy toteen oikeassa elämässä vaan jäävät vain tälle sivustolle ja häviävät päivän tai parin jälkeen tähän loputtomaan bittiavaruuteen.
Kirjoittaisit kirjeen, sähköpostiviestin tai vastaavan ja osoittaisit nuo sanat sille ihmiselle jolle haluat ne sanoa.
Hyvää lauantaita kaikille palstalaisille. :) - ap:lle
Rakastan sua enemmän ja enemmän, se tunne vain vahvistuu päivä päivältä.
Haluan sua ihan mielettömästi.- kulkisitkin...
Toivottavasti tiedät kenelle kirjoitit, sillä minä en tiedä kenelle minä tässä vastaan. Mutta samansuuntaisia ajatuksia täälläkin.
- menee jollekin taas
kulkisitkin... kirjoitti:
Toivottavasti tiedät kenelle kirjoitit, sillä minä en tiedä kenelle minä tässä vastaan. Mutta samansuuntaisia ajatuksia täälläkin.
Minäkin lueskelen ja joskus vastailen enkä koskaan tiedä kuka sen saa.
Tämä on sellainen lohdutuspalsta. Aina ei ole irl enää mahdollisuutta edes haaveilla, sen verran selväksi tuli. Valitsit toisen,vaikkakaan et ollut ihan
varma. Meidän hmmm "vahvuus" nin siihen tuskin yllät kenenkään toisen
kanssa.
- second best?
Varo ihmistä, joka valitsee aina toisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724657
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h714449Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112977Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv732873Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222186Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.582008Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151699- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1121389- 1851298