Olen siis ihastunut opettajaan, joka on samaa sukupuolta kuin itsekin olen. Olen ollut ihastunut jo pidemmän aikaa häneen, jo noin puolisen vuotta. Tällä viikolla sain tietää muutaman kuukauden tauon jälkeen, että opettaja onkin raskaana. Olin muutaman kuukauden pois koulusta työharjoittelun takia, jolloin en opea nähny. Raskaus tuli nyt ihan yllätyksenä ja toisinaan siitä tuli mulle tosi paha olo.. Kyseinen ope onkin siis varattu ja on parisuhteessa miehen kanssa. Pitäisikö mun silti kertoa tunteistani, vaikka hän onkin raskaana? Tuntuu että kohta halkean tunteistani enkä tiedä mitä tekisin..
Onko muita, jotka olisi ihastunut samaan sukupuoleen? Kannattaako kertoa tunteistaan samalle sukupuolelle ja miten on ottaneet vastaan asian?
Erittäin ihastunut samaan sukupuoleen ja vielä opettajaan
3
312
Vastaukset
- 8+7
Tuskin kannattaa kertoa jos hän on varattu ja niinkin tiiviissä suhteessa että ovat jo lapsen hankkineet, sillä seksuaalinen suuntautuminen on mitä on eikä sitä ihminen itse oikeastaan voi muuttaa. TV-sarjoista tutut "heräämiset" ja semmoiset että huomataan että ollaankin kiinnostuneita naisista/miehistä edellisen suuntautumisen sijaan ovat harhaa. Jutusta siis todennäköisesti ei tule mitään, tosin en satavarmasti tätäkään mene sanomaan. Ihastumiset menevät kyllä ajan myötä ohi.
- HT86
Juu, en vaadi kuitenkaan et hänen pitäisi alkaa olemaan minun kanssa, ainoastaan haluaisin kertoa hänelle tunteistani. Ymmärrän kuitenkin ja hyväksyn, että hänellä on perhe. Haluaisin vaan yksinkertaisesti kertoa hänelle tunteistani, vaikka siitä tuskin mitään tulee. En edes tiedä pystyisinkö olemaan kyseisen ihmisen kanssa parisuhteessa, mutta haluaisin vaan hänen tietävän tunteistani että mitä tunnen häntä kohtaan.
- vbxx
älä kerro! Ihan itsesi ja hänen takiaan. Pliiis!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762376IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk631829- 1541413
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131226Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021191Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48925- 90874
- 71832
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43795- 28793