Eli siis kun olen mennyt maate sänkyyn ja puolessa matkassa nukahtamista.
(Siis en ole unessa vaan rauhoittunut ,mutta olen selvinpäin:D)
Sitten yhtäkkiä näen (erittäin hankala selittää...) kuvan sotilaasta sellanen "ylävartalo kuva" eli siis rintakehä näkkyy,pää, käet,,,,)) ja mies oli aasialainen .
Kun näin kuvan sillä hetkellä pääni tunkeutui erittäin vahva "tieto"siis noin vain , että mies oli japanilainen// " pyöreähkö" naama silti muodokas.Hän oli laivastossa tai/ja sotalentäjä. Usalla ja Japanillahan oli se sota silloin 1900-luvulla.
Kuva jonka näin oli hämmästyttävän yksityiskohtainen, kuva oli vanha ,harmaa.
Ja mies oli mielestäni juuri tulossa/menossa jonnekkin.
Taustalla oli valkoiset/vaaleat seinät.
Miehen silmistä "puhkui" määrätietoisuutta" liekkö oli juuri vapautunut tehtävistään tai toisinpäin.
Oli sellainen tunne että huoneessa,rakennuksessa (oiskohan ollu tyyliin joku sotilas tukikohta?) , olisi ollut paljon ihmisiä ehkä siviilejä.
Haluan painottaa että olin hereillä.
Onkos kellään täntyyppisiä juttuja?
Kommatkaa, absolutely.
Ja sitten vielä silloinkun menen pimeään huoneeseen ja laitan silmät kiinni,,,
Kuten menossa nukkumaan.
näen aivan hirveästi outoja kuviota ,,erivärisiä ja aivan sellaisia kummia värejä joita ei ole kai "olemassakaan" tai joita en ole ikinä nähnyt siis "normimaailmassa".
Pistemassoja jotka liikkuu parvena. (joo,oo aika tökerösti selitetty)
Ja myös "pyörteitä" josta tulee sitten joku uusi väri/värejä, sittemmin pyörre katoaa ja taas siitä värimassasta tulee joku uusi kuvio.
Näitä kattelen joka ikinen kerta kun menen nukkumaan ,kiva nukahtaa.(ei ollut sarkasmia)
Oon nähny näitä aina aivan pienestä saakka ,nii kaukaa kuin vain pystyn muistamaan. Ja muuten ei taijja olla ihan tämän palstan hommaa ,mutta kuitenkin kun olin noin parivuotias ( 3 ylös päin)
Näin helve****ä unihalvauksia siihen tuli muutama(( kummitus/henki??
kiusaamaan ja korvissa kuulu aivan jumalaton kipu.Eikä pystyny liikkumaan eikä myöskään huutamaan """äitiä tai iskää.""
Ihmisenä oon aika herkkä viihyn yksikseni ja oon aika taiteellinen.
Ps. Laitoin tämän keskustelun myös tänne "selvännäkö ja ennustaminen"
Oudot kuvat?
yfhjgfhjfgj
1
90
Vastaukset
- Amon
Itse näen tuollaisia lyhyitä pikaunia tai kuvavälähdyksiä, jos olen todella väsynyt fyysisesti ja nukahdan. Eli nukahdan hetkeksi ja herään ja taas nukahdan. Samalla saattaa esiintyä käsien tai jalkojen nytkähtelyä. Eli omalla kohdallani se on usein merkki ylirasituksesta. Mutta sinulla ilmeisesti vaan on erityinen herkkyys tällaisiin näkyihin ja uniin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016349
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814879Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1033144Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302972Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262195Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191576Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?931149Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3381145Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311066- 48844