Kaipaan neuvoja äideltä ja isiltä

Tuleva äiti

Mitä tehdä jos kumppanisi ei tue raskauden aikana? Haluaa kuitenkin lapsen ja on aina toivonut sitä.
Joudun viettää jokaisen viikonlopun yksin kun mies on juhlimassa..vaikka lupasi tukea ja olla selvin päin koko odotusajan ja myös sen jälkeenkin hetken.
Mitä tehdä että miehen päässä välähtäisi että oikea paikka olisi kotona? Miten mies voi laittaa kaverit oman lapsensa edelle? Mitä pitäisi tehdä että kaikki olisi edes joka toinen viikonloppu toisin?
Pian on menossa rv 20 ja pelkään että näin on loppu raskauden ajankin...Ehkä synnytykseenkin yksin jos mies menee missä menee..
Tarvitsen kipeästi apua.

2

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17+11

      Anna miehen mennä nyt menojaan jos haluaa :) kun lapsi syntyy harvemmin pääsee mihinkään ja sitten sinä voit ilmoittaa että sinä juoksit koko raskauden ajan ulkona nyt on mun vuoro käy hurvittelee kavereiden kanssa..

    • Koita kestää

      Sen siitä saa, kun nuorena sikiää jollekin pojanklopille.
      Menikö suunnitelmat väärin?
      Sun elämäs oli ja meni, koita siis nauttia vaikka se yksinäistä onkin. Menot lisääntyy vain, kun sinulla on pallo jalassa. Nyt ukkos tykkää mennä, kun akka pysyy kotona ja pallo tiukasti nilkassa kiinni, niin kiva kulkea baareissa kun on miehentyön tehnyt ja todistanut siitoskykynsä.

      Kannataisi ehkä erota!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      83
      4597
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      110
      3820
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      173
      3612
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      55
      2046
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1104
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      963
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      882
    Aihe