Tom Tomiin tulee vaan logo ...
Mikä avuksi ...
Osaako joku neuvoa ...
Tom Tom One
13
389
Vastaukset
- takkari
Resetoi Tomppasi!
Onko toiminut aiemmin OK? Oletko tehnyt jotain toimenpiteitä, että tapahtunut tuo muutos (päivityksen jälkeen tms.)?- Tomppa
On toiminut ja ei mitään siinä vaiheessa muuta kun laitoin virran päälle eikä enää toiminutkaan .....
- Laita latausjohto...
Tomppa kirjoitti:
On toiminut ja ei mitään siinä vaiheessa muuta kun laitoin virran päälle eikä enää toiminutkaan .....
Tomppaan kiinni ja toinen pää auton pistorasiaan.
Et kertonut, olitko näin tehnyt...
- toinoinuhiisudgfhu98
Teki kans joskus saman. Sit käytin sen tietokonees kiinni niin se rupes toimimaan. Sitä en muista enää päivitinkö sitä mitenkään, mut kokeile totakin jos resetointi ei auta.
- Tomppa
Kaikki nämä kokeiltu ! Ei mistään apua ...
Kai se on viisasta heittää vesilintua eikä ole väliä vaikka ei osuiskaan ...
Kiitos vastauksista :)- Bitit poikittain
Kun sen kytkee tietokoneeseen, niin näkyykö vielä levynä? Jos niin oliko varmuuskopio otettu, sen palautusta voisi yrittää.
- c52007
Bitit poikittain kirjoitti:
Kun sen kytkee tietokoneeseen, niin näkyykö vielä levynä? Jos niin oliko varmuuskopio otettu, sen palautusta voisi yrittää.
Pidä sitä virtakytkintä pohjassa ainakin puoliminuuttia,kyllä lähtee.
- Tomppa
c52007 kirjoitti:
Pidä sitä virtakytkintä pohjassa ainakin puoliminuuttia,kyllä lähtee.
No ei lähde vaikka pitäs vuorokauden ....Ikävä kyllä ei mikään näistä neuvoista auttanut :)
- lisätietoja...
Et ole kertonut, kuinka vanha laitteesi on? Onko takuu vielä voimassa? Jos on, niin takuukorjaukseen.
Onko kartat laitteessa vai muistikortilla?
Jos on vanhempi laite, niin osta uusi! Pääset helpommalla.- Mot Mot
Kokeilepa super resettiä. Itsellä ainakin auttoi.
http://www.gps-waypoints.net/forum/viewtopic.php?f=16&t=884
- vakkiiri
Mulla One tekee aina silloin tällöin tuon tempun. Virta pois ja siellä pohjassa on pieni reikä josta mahtuu klemmarilla just painamaan, joskus toistan tempun pari kertaa. Se resetoi tompan. Virta päälle. On aina auttanut mulle.
- vk
tuota konstia olen yrittänyt, ei lähde käyntiin, tulee vaan ruksi sd kortin päälle vaikka kuinka usein resetoi. kun ei sitä varmuuskopiota ollut, täytynee ostaa uusi laite. Kesken ajon tuli jokin kumma hyväksyttämisviesti, ja siitä alkoi ongelma.
- MotMot
vk kirjoitti:
tuota konstia olen yrittänyt, ei lähde käyntiin, tulee vaan ruksi sd kortin päälle vaikka kuinka usein resetoi. kun ei sitä varmuuskopiota ollut, täytynee ostaa uusi laite. Kesken ajon tuli jokin kumma hyväksyttämisviesti, ja siitä alkoi ongelma.
Kokeilitko tuota " super resettiä " ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2878488Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat695131Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2874508SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden633119Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä22577Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,41962Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr61843- 1121832
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401733Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01700