kannuksessa prostituutiota..?

kannuksessa asunto,missä miehiä ramppaa jatkuvasti
103351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

missä päin kannusta

Äänestä
  • meitä vastapäätä?

    Äänestä

  • rili kirjoitti:

    meitä vastapäätä?

    einarilla mukavaa seurattavaa

    Äänestä

Tämähän on positiivinen uutinen entiselle kannuslaiselle. Hyvä, että Kannuksessakin yritystoiminta vilkastuu ja tulee lisää liha-alan yrittäjiä. Kun muutin pois Kannuksesta aikoinaan, siellä oli ravintoloita, nakkareita, autoliikkeitä, maalausliikkeitä, huonekaluliikkeitä, käsityöliikkeitä, urheilukauppoja, monta elintarvikeliikettä, vaateliikkeitä, kelloliikkeitä, luontaistuotekauppoja eli monenlaista liiketoimintaa. Oli verotoimisto ja työvoimatoimisto samoin bussit kulki, junat kulki ja joka suuntaan pääsi ja palvelut pelasi.

Eli nyt on kysyntää vain prostituoiduista? Eikö kannuslaiset miehet saa enää seksiä muuta kuin rahalla? Toista se oli ennen.

Äänestä

Mitä sitte? Seksin myynti on Suomessa täysin laillista puuhaa. Edeelyttäen, ettei osta seksiä parituksen uhrilta. Seksin ostaminen ihmiseltä, joka sitä vapaasta tahdostaan myy on lain sallimaa toimintaa ja hyvä niin.

Minusta on hienoa, että ihiminen työllistää itsensä

Äänestä
  • Kyllä saa ilmaseksi seksiä kun käväisee vaan menomonossa tai montussa tai kahvipaarissa, naimisissa olevat jakavat !

    Äänestä

Ei se järven selkäkään soutamalla kulu! :)

Äänestä

tahtoo olla vaan liian varttunutta nuo baarien tytöt

Äänestä

Kannuksessa oli prostituutiota jo silloin, kun Lestijoella uitettiin ja rantaan astui tukkilaisia. Moni kannuslainen on keskisuomalaisen tukkijätkän jälkeläinen.

Äänestä

ei kait kannuksesa mitään maksullisia naisia tarvita, kun kuppilat pullollaan näitä elämänsä nuoruutta eläviä akkoja, jotka nuorena tekivät kakaransa ja leikkivät kotia ja viettivät laatuaikaa. nyt laatuaika on kännäämistä ja uusien ukkojen jahtaamista. eikä se ykskään paikka oo kovin piilossa, mielellään annetaan pesää. entäs ne lapset, jotka kotona miettivät, mikä äiteelle on tullut?

Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


einari06 kirjoitti:

kannuksessa asunto,missä miehiä ramppaa jatkuvasti

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu