kannuksessa prostituutiota..?

einari06

kannuksessa asunto,missä miehiä ramppaa jatkuvasti

10

2683

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opel67

      missä päin kannusta

      • rili

        meitä vastapäätä?


      • =)
        rili kirjoitti:

        meitä vastapäätä?

        einarilla mukavaa seurattavaa


    • Alkokin kohta pois?

      Tämähän on positiivinen uutinen entiselle kannuslaiselle. Hyvä, että Kannuksessakin yritystoiminta vilkastuu ja tulee lisää liha-alan yrittäjiä. Kun muutin pois Kannuksesta aikoinaan, siellä oli ravintoloita, nakkareita, autoliikkeitä, maalausliikkeitä, huonekaluliikkeitä, käsityöliikkeitä, urheilukauppoja, monta elintarvikeliikettä, vaateliikkeitä, kelloliikkeitä, luontaistuotekauppoja eli monenlaista liiketoimintaa. Oli verotoimisto ja työvoimatoimisto samoin bussit kulki, junat kulki ja joka suuntaan pääsi ja palvelut pelasi.

      Eli nyt on kysyntää vain prostituoiduista? Eikö kannuslaiset miehet saa enää seksiä muuta kuin rahalla? Toista se oli ennen.

    • OikeusJAkohtuus

      Mitä sitte? Seksin myynti on Suomessa täysin laillista puuhaa. Edeelyttäen, ettei osta seksiä parituksen uhrilta. Seksin ostaminen ihmiseltä, joka sitä vapaasta tahdostaan myy on lain sallimaa toimintaa ja hyvä niin.

      Minusta on hienoa, että ihiminen työllistää itsensä

      • Nii se o

        Kyllä saa ilmaseksi seksiä kun käväisee vaan menomonossa tai montussa tai kahvipaarissa, naimisissa olevat jakavat !


    • sdfhj

      Ei se järven selkäkään soutamalla kulu! :)

    • opel67

      tahtoo olla vaan liian varttunutta nuo baarien tytöt

    • Prostata

      Kannuksessa oli prostituutiota jo silloin, kun Lestijoella uitettiin ja rantaan astui tukkilaisia. Moni kannuslainen on keskisuomalaisen tukkijätkän jälkeläinen.

    • iloinene tiukkapipo

      ei kait kannuksesa mitään maksullisia naisia tarvita, kun kuppilat pullollaan näitä elämänsä nuoruutta eläviä akkoja, jotka nuorena tekivät kakaransa ja leikkivät kotia ja viettivät laatuaikaa. nyt laatuaika on kännäämistä ja uusien ukkojen jahtaamista. eikä se ykskään paikka oo kovin piilossa, mielellään annetaan pesää. entäs ne lapset, jotka kotona miettivät, mikä äiteelle on tullut?

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2100
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      2009
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1817
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1491
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1397
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      541
      1142
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      992
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      936
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      348
      921
    Aihe