Maahantulokaavake

immigration

Finnairin reittlento Delhiin, jaetaanko maahantulokaavake ennen laskeutumista koneessa?
Lomalennoilla näin on ollut. Ei nyt niin iso pointti, mutta mukavampi täyttää valmiiksi, kuin että siellä ryysiksessä kentällä.

5

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Himachal

      On jaettu ihan hyvissä ajoin joka kerta Delhin lennolla maahantulokaavake. Ja totta, se on mukavampi täytellä valmiiksi koneessa kun siinä aikaa on kuitenkin.

    • Ei ainkaan

      kolmella tai neljällä viimeisellä lennolla jaettu etukäteen vaan ihan sai siellä kentällä täytellä. Ei siinä nyt kovin kauaa mene - eikä siellä nykyään enää ole sellaista ryysiksen tuntuakaan.

    • Himachal

      Jaa.. Marraskuun 1. päivä lensin Helsingistä Delhiin viimeisimmän kerran ja silloin oli jaossa kaavakkeet jo koneessa.. Samoin vuosi sitten..

      • Näköjään

        vaihtelee.sillä meillä ei jaettu koneessa yhdelläkään viime vuoden kolmesta lennosta.


    • lappuja lappuja

      Jokaisella Finnairin reittilennolla Delhiin, jossa itse olen ollut, on maahatulokaavake jaettu koneessa (viimeksi marraskuu 2011). Mutta ei tarvi huolehtia ryysiksestä kentällä, on nimittäin sen verran lääniä, että ei siellä heti ahtautta tunne :)
      Palatessa muista itse ottaa ja täyttää poistumislomake (tai miksi sitä kutsutaankaan) ennen turvatarkastusta ellei Finnairin paikallinen henkilökunta tyrkkää sitä käteen check-innissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      224
      1833
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      82
      1143
    3. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      112
      978
    4. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      83
      974
    5. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      87
      827
    6. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      754
    7. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      111
      743
    8. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      117
      648
    9. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      92
      629
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      21
      622
    Aihe