Playa de las Americas

Matkaaja

Suunnittelen äkkilähtömatkaa Playa de las Americakseen. Kertokaa kokemuksianne ko. kohteesta, kaikkea mahdollista. Onko yleensäkin turvallista lähteä naisihmisen yksinään? Millainen sää helmikuun alussa? Onko vinkkejä shoppailupaikoista? Entä olisiko joku ollu hotelli Laguna Parkissa? Ei varmastikaan mikään huippuhotelli, mutta en sellasta haekaan vaan nopeaa ja halpaa extempore -lähtöä, kunhan hotelli olisi suht siisti ja ok-paikassa. Entä millaista maasto Playa de las Americaksessa on? Ainakin jotkut kanariansaarten kohteet on ilmeisesti aika vaihtelevia maastoltaan ja on paljon rappuja ja mäkiä. Odotan innolla kokemuksianne ko. kohteesta!

2

309

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvää lomaa

      Itse olin mummon ja pojan kanssa matkalla vuosi sitten. Iltaisin/öisin liikuin yksin baareissa ilman huolen häivää mutta järki päässä tietty. Ei mitään ongelmia. Olen tosin keski-ikäinen enkä liiku provosoivissa vaatteissa iltamyöhällä yksin.

      Vuodenvaihteessa ilmat olivat leppoisat. Rannalla voi olla ja uida tyynemmällä tai aallokkoisemmalla rannalla. Poika viihtyi meressä tuntikausia. Illalla huivi harteille.

      Bulevardit olivat leveitä ja tasaisia. Sen huomasi sähkötuoleilla huristelevien ihmisten määrästä. Meno maittoi :) Aika tasaista maastoa.

      Ostaria on vieri vieressä. Itse kävin bussilla lähikylässä ostoksilla. Kivoja vaate- ja kenkäliikkeitä. Tai sitten Los Christianos.

      Kiva paikka!

      • Matkaaja

        Kiitos vastauksestasi!! Nyt on paljon mukavampi ja varmempi mieli varata matkaa. Olen itsekin keski-ikäinen enkä mikään bilehile, mutta tykkään valvoa ja kulkea katuja iltasella. Matkan tarkoituksena vaan mennä nauttimaan mukavammasta kelistä kun täällä, ehkä ;) ja hyvästä ruuasta ja shoppailusta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      170
      2798
    2. 86
      1216
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      241
      1054
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      1006
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      83
      908
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      647
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      54
      616
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      100
      545
    Aihe