Mukkulan murhien yritys

Järkyttynyt

Mies meni entisen avovaimonsa asuntoon bensiinikanisterin kanssa ja alkoi roiskia bensaa eteiseen ja entisen naisensa päälle. Asunnossa oli myös naisen avukseen kutsumansa miesystävä ja pieni koira.

Mies paloi pahoin ja vammat ovat elinikäiset, tekijä joutui korvaamaan tästä 33000€. Onko se tarpeeksi, koska eihän tuo sitä maksa.

Nainen pakeni liekkejä hyppäämällä keittiön ikkunasta n. 4 metrin korkeudesta saaden vammoja jotka pysyvät kiusana kuolemaan asti. Hän joutui käyttämään pyörätuolia lähes 4kk. ja vielä jatkossa pitkään rollaattoria, eikä koskaan enää ole samassa fyyfisessä ja psyykkisessä kunnossa kuin ennen tuota järjetöntä rikosta... Naisen omistama asunto paloi pahoin ja arvo tietenkin putosi tuntuvasti. Tekijälle määrättiin korvattavaa 26000€. Vakuutusyhtiölle 83000€.

7kerroksisen talon porraskäytävässä olevissa asunnoissa oli kotona 20 ihmistä jotka evakuoitiin tikasautolla.

Mies sai naurettavan 8v. tuomion ja pitää kohteenaan ollutta naista edelleen pelon vallassa.

Entä sitten tämä pieni koira? Ihmeen kaupalla se selvisi ulos asunnosta, mutta valitettavasti sai palovammoja joista on haittaa joka päivä sille pikkukaverille.

Miksi yhteiskunta ei anna teon mukaisia tuomioita? Kaksi murhayritystä ruuminvamman tuottamista ja kaikkien asukkaiden saattaminen hengenvaaraan ja tietenkin mittavat omaisuusvahingot. Toivottavasti tämä "ihminen" saa kovemman rangaistuksen luojan kädestä.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

        Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
        Kotimaiset julkkisjuorut
        120
        1924
      2. Stepuli itkee facessa

        Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        125
        1818
      3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

        Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        210
        1778
      4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

        Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        256
        1454
      5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

        Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1386
      6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

        Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
        Maailman menoa
        496
        1038
      7. Minä menetän sinut kokonaan

        Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
        Ikävä
        50
        969
      8. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

        Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
        Maailman menoa
        237
        915
      9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

        Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        115
        912
      10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

        Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
        Maailman menoa
        347
        874
      Aihe