Nuoruuden ihastus

Vieläkö muistat?
201843
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

tottakai.. Lämmöllä muistelen, mutta loukkasin häntä pahimmalla mahdollisella tavalla..

Äänestä

Muistan, ja tulen muistamaan.

Äänestä

Minä muistan, mutta muistatko sinä?

Äänestä

Muistan Jussin ja Jukan :)

Äänestä

muistan, ootko kake ?

Äänestä

Muistan. :)

Äänestä
  • 18 vuotta sitten...Olisin voinut selittää miksi kävi niinkuin kävi. Toivon , että olet onnellinen.

    Äänestä

  • :-( kirjoitti:

    18 vuotta sitten...Olisin voinut selittää miksi kävi niinkuin kävi. Toivon , että olet onnellinen.

    Odotan vieläkin vastausta s-postiini? Oli se mitä hyvänsä?

    Äänestä

  • .. kirjoitti:

    Odotan vieläkin vastausta s-postiini? Oli se mitä hyvänsä?

    En ole uskaltanut lukea viestiäsi. Tiedät vastaukseni kysymättäkin.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    En ole uskaltanut lukea viestiäsi. Tiedät vastaukseni kysymättäkin.

    Vastaa Jotain...pyydän

    Äänestä

Kyllähän hänet muistaa vieläkin n. 8 vuoden takaata. Viimeaikoina ollut vielä enemmän mielessä jostain syystä. Oltiin naapureita silloin.

Äänestä

riippuu kuka oot? jos joku vanha pano tai heila 50 v. takaa, en enää muista!

Äänestä

Eipä kukaan muhun ollut ikinä ihastunut :D

Äänestä

Aina ja ikuisesti muistan :-)

Äänestä
  • Jostain syystä aina vaan muistelen ja muistan!

    Äänestä

Toki muistan mutta en haikaile menneen perään..olen onnellisesti naimisissa hyvän puolison kanssa ja lapset kasvaa ja aikuistuu...ON hyvä NÄIN!

Äänestä

Haikaileminen ja muistelu on mielestäni erinlaista. Muistella voi ihan harmittomasti ja iloisesti mutta haikailu on sitte hieman surullisempaa hommaa.....

Äänestä

NÄINHÄN se ON

Äänestä

Kyllä muistan, se oli sitten todella kaunista, kunnen minun kaverini pilasi koko jutun, kertomalla molemmille toisistamme pahaa ja perätöntä! Vasta kymmeniä vuosia jälkeen päin sain tietää sen tekoset! Hän halusi minun paikalle!

Äänestä
  • Ihmiset on just tollasia :/

    Mutta joku vastuu on juttujen kuulijallakin, kaikki kertojat kun eivät sellaista tunne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauan sitten kirjoitti:

Vieläkö muistat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu