a-seksuaali?

Vilho12345

Olen aika outo tapaus. Niin ristiriitaiselta kuin se kuullostaa tunnen olevani hetero, homo ja a-seksuaali. Minulla on läheisyyden tarvetta romanttisesti naisia kohtaan.
Kiihotun joskus fantasioista naisista. Kiihotun myös homofantasioista, mutta miehiä kohtaan ei ole romanttisia tunteita.

Silti oikeassa elämässä en tunne mitään seksuaalista ketään kohtaan. Ei minulla
tule esim. stondista oikeassa elämässä, vaikka näkisin "kiihottavimman" naisen
(tai miehen :) ikinä. Vaikka Jennifer Lopez antaisi minulle sylitanssin, tuskin kiihottuisin. :D

Tämän tajusin vasta tänä aamuna. Nuorempana ajattelin olevani perus-hetero, sillä fantasioin kokoajan tytöistä. Silti ei kiinnostanut oikeassa elämässä. Sitten aloin katsella homopornoa, sillä kyllästyin tytöistä fantasiointiin. Ajattelin sen olevan vaihe. Sitten mietin sen olevan bi-seksuaalisuutta ja lopulta homoseksuaalisuutta.

Tänä yönä/aamuna vasta ajattelin kunnolla, enkä ollut tuntenut oikeassa elämässä mitään muita kuin kaverillisia tunteita jätkiä kohtaan. Eli saman tien romukoppaan ajatus homoudestani :)


Mietteitä? Mitä ajattelette tälläisestä pojasta. Mistä tälläinen johtuu?

5

942

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyjuill

      jos olet kiihottunut fantasioistasi et ole A-seksuaali

    • Mistäköhän?

      Lopeta pornon katseleminen ja runkkaaminen. Huomaat pian, että oikeat asiat alkavat kiinnostaa.

    • Lady Gray

      Kyllä voi ihan hyvin olla aseksuaali vaikka kiihottusikin fantasioista. Aseksuaalisuus ei ole sama asia kuin kyvyttömyys harrastaa seksiä tai tuntea itsensä kiihottuneeksi. Aseksuaalisuus tarkoittaa sitä, ettei tunne seksuaalista vetoa muihin eikä halua oikeassa elämässä harrastaa seksiä. Ihan siinä missä umpihetero voi saada kiksit homofantasiasta. Se ei silti tarkoita, että tämä umpihetero mies oikeasti haluaisi harrastaa seksiä toisen miehen kanssa. Puhumattakaan siitä, että raiskausfantasiasta nauttiva haluaisi oikeasti tulla raiskatuksi.

    • Kersantti

      Tae parempi kun ilomottaatusit sinne keskitysleirille... Junnaan vaan, niin ruppeet ajattelemmaan ja ottamaan vastuun ..

      • ...

        Aika raaka kommentti?!? Miksi kaivaa vanha aloitus esiin vain morkatakseen? Jokaisella yksilöllä on oikeus tunteisiin, haluihin, nautintoon tavallaan (niin kauan kun ei satuta toista). Eikä se tee esim ap:sta yhtään vähemmän rakastettavaa ihmistä, että hän on erilainen kuin sinä. Nyt vähän hippiasennetta kehiin hei! Tämä vaan tuli sivusta mieleen :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      861
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      90
      818
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      706
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      2
      664
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      564
    6. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      541
    7. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      529
    9. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      61
      523
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      496
    Aihe